Posłanka Koalicji Obywatelskiej Izabela Leszczyna, która była gościem w programie „Jeden na jeden” w TVN 24 zwróciła uwagę na postępujący problem biedy w naszym kraju.

– Każdy z nas zna przedsiębiorców, którzy łapią się za głowę, także księgowych, którzy łapią się za głowę. Ludzie czują się oszukani. Wszyscy pamiętają najpierw wicepremiera Sasina, który najpierw przecież zarzekał się w roku wyborczym, że energia nie zdrożeje, potem powiedział, że ona zdrożeje, ale nie zdrożeje dla odbiorców indywidualnych dla Polek i Polaków – powiedziała Izabela Leszczyna.

– Potem mówił, że właściwie to dla tych bogatszych to zdrożeje, nie zbiednieje tylko dla biedniejszych, na koniec tego wszystkiego się wycofał i okazuje się, że ludzie zapłacą więcej za energię, więcej za gaz. Niektórzy zapłacą kilkaset procent więcej za gaz, bo PiS oczywiście znowu przygotował bubel prawny – dodała parlamentarzystka.

Izabela Leszczyna w mocnym tonie skrytykowała partię rządzącą i jej najnowszy projekt, czyli Polski Ład. Stwierdziła, że sytuacja przedsiębiorców w Polsce jest dramatyczna. Przyznała, że jeżeli w tej kwestii nic się nie zmieni, to ceny znowu poszybują w górę, co uderzy w kieszenie Polaków.

– Każdy z nas zna przedsiębiorców, którzy łapią się za głowę, także księgowych, którzy łapią się za głowę. Jak znowu apelowała cała Koalicja Obywatelska do rządu, żeby Polski Ład w tej części, która dotyczy podniesienia podatków dla przedsiębiorców, czyli producentów towarów i usług, żeby przynajmniej odłożyli ten Polski Ład. Bo jeśli na tę drożyznę nałożymy wyższe podatki dla przedsiębiorców no to przecież ceny znowu pójdą w górę. Rozumie to chyba dziecko ze szkoły podstawowej, nie rozumie tylko premier Morawiecki no i to jest strasznie przykre – zaznaczyła posłanka KO.

Zobacz również: Tomasz Lis złożył życzenia i zdradził najlepszy sposób na kaca: „Z dawnych sposobów polecam…”

Zobacz również: Tomasz Kammel wygwizdany na Sylwestrze Marzeń. Wszystko przez jedno zdanie, które wypowiedział

źródło: wmeritum.pl, TVN24

(Visited 261 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj