Poseł PO Cezary Tomczyk był gościem w programie „Tłit” Wirtualnej Polski. Szefa klubu PO szybko zirytowało pytanie, które zadał mu dziennikarz.

— Jaką dzisiaj partią jest Platforma Obywatelska? — usłyszał Tomczyk. W obliczu tych słów politykowi puściły nerwy.

— Tego typu wypowiedzi słyszę głównie w TVP Info — odparł chłodno poseł.

Dziennikarz stanowczo zaprzeczył, co jeszcze bardziej zirytowało parlamentarzystę.

— Nie, absolutnie. Ja tutaj żadnej opinii z TVP Info nie mam tutaj przedstawionej. Mam opinie z OKO.Press, z dziennika „Rzeczpspolita”. To nie są media, które fikają jak Prawo i Sprawiedliwość im zagra, więc nie chciałbym, żeby politycy Platformy teraz kategoryzowali i twierdzili, że to mówi tylko TVP — kontynuował Wróblewski.

Cezary Tomczyk nie zamierzał jednak odpuścić i powtórzył, że tego typu opinie słyszy w TVP codziennie.

— Ja nie oglądam TVP Info, panie przewodniczący. Nie wiem co tam się dzieje — stwierdził dziennikarz.

— W styczniu zostanie ogłoszona nowa deklaracja ideowa. Dziś PO jest najsilniejszą partią opozycyjną, a KO najsilniejszą formacją. Łączymy ludzi, którzy w sprawach światopoglądowych mają różne zdanie, jak społeczeństwo. Tylko w takich partiach, które nie są partiami jednego kierunku, jesteśmy w stanie wypracować rozwiązania, które będą do zaakceptowania przez całe społeczeństwo — przekonywał Tomczyk.

Zobacz również: Nie tylko Zenek Martyniuk. Wiemy, kto wystąpi w czasie Sylwestra na TVP

Na pytanie redaktora, czy w deklaracji ideowej Platformy Obywatelskiej znajdą się takie zagadnienia, jak aborcja, polityk odparł, że „takie rzeczy będą zawarte w programie KO”.

— Deklaracja ideowa to pokazanie, czy chcemy być partią centrową, jaki mamy pomysł na to. Ma pokazać, gdzie PO widzi swoje miejsce, jakie wartości są dla nas najważniejsze i co nas łączy — wyjaśnił Tomczyk.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 921 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj