Popularny w mediach społecznościowych lekarz Paweł Basiukiewicz odniósł się do doniesień, że szpital tymczasowy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich nie będzie w tym roku otwarty.

— Szpital tymczasowy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie do stycznia przyszłego roku szpitalem „pasywnym”. Decyzja o jego otwarciu zostanie podjęta po analizie sytuacji epidemicznej.Infrastrukturę szpitala tymczasowego służby wojewody wielkopolskiego odebrały od Międzynarodowych Targów Poznańskich pod koniec listopada. Uzupełniony został sprzęt do diagnostyki pacjentów — poinformowano w poznańskim oddziale TVP.

Ponadto na stronie TVP dodano: — Wybudowany w Poznaniu szpital przygotowany jest na przyjęcie blisko 600 pacjentów, z czego 48 stanowisk wyposażonych jest w respiratory dla osób z najostrzejszym przebiegiem COVID-19.

Zobacz również: Poseł PO zdenerwowany pytaniem od dziennikarza: „Tego typu wypowiedzi słyszę głównie w TVP Info”

Paweł Basiukiewicz znany jest z krytycznego podejścia do pandemii COVID-19. Swoje przemyślenia publikuje w mediach społecznościowych, m.in na Twitterze.

— Obłożenie ośrodka, w którym pracuję w najgorszym okresie pandemii (przełom października i listopada) wynosiło ok 60% obłożenia sprzed roku. Przyjmujemy chorych na COVID, mamy dedykowany oddział. To nie COVID zapycha system tylko nadmiarowe procedury! — napisał lekarz.

źródło: nczas.com

(Visited 331 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj