Poseł PO Sławomir Neumann był gościem w radiu RMF FM i pochwalił byłego premiera Donalda Tuska. Polityk został zapytany o kandydata na premiera, gdyby jego ugrupowanie wygrało najbliższe wybory.

– Gdy Tusk przychodził do Platformy mieliśmy problemy wewnętrzne i 13 proc. w sondażach. Dziś mamy 26-27 proc. i mamy dobre fundamenty, żeby przyszły kolejne wzrosty – zachwycał się szefem PO Sławomir Neumann.

– Dla mnie najlepszym kandydatem, który powinien zostać premierem jest Donald Tusk. Ma kompetencje, przygotowanie i myślę, że byłby najlepszą osobą do odbudowy pozycji Polski – dodał poseł Platformy.

Dziennikarz przypomniał również o sondażu, w którym połogowa badanych (48,4 proc.) jest zdania, że gdyby Donald Tusk doszedł do władzy to rządziłby w imieniu „uprzywilejowanych elit i zamożnych Polaków”.

– Kiedy Tusk był premierem, to przeprowadził wszystkich Polaków, niezależnie od tego, czy są lepiej, czy gorzej sytuowani, przez największy kryzys finansowy, ten w 2008 roku. Przez największy kryzys finansowy, który dotknął większość państw na świecie, Polska przeszłą suchą stopą, była tą mityczną zieloną wyspą, mieliśmy wzrost gospodarczy – wyjaśniał poseł Neumann.

Na pytanie, dlaczego Platforma Obywatelska przegrała wybory (nawet po odniesieniu tak znacznego sukcesu), odpowiedział: „Donald Tusk daje bezpieczeństwo ekonomiczne Polakom”.

W kolejnej części rozmowy Sławomir Neumann wypowiadał się w superlatywach o Donaldzie Tusku, który w jego ocenie „uratował” ugrupowanie przed rozpadem.

– Jeżeli Schetyna zostaje wyrzucony z fotela szefa partii, bo ma wynik 27,4 proc. w wyborach w 2019 roku, potem przychodzi Borys Budka, który z 27,4 proc. zjeżdża o połowę, mniej więcej do 13 proc. i pozbywamy się Budki. Przychodzi odnowiciel Tusk i po roku ciężkiej pracy, mówi: No, wreszcie mamy sukces i mamy ledwie, nawet nie tyle ile dał Schetyna? Błagam idźcie na kolanach do Wrocławia, poproście Schetynę, żeby może się jednak odobraził, niech rządził – żartował prowadzący.

– Po pierwsze, Grzegorz Schetyna skończył kadencję, nie został wyrzucony. Po drugie nie obraził się, jest w PO i będzie – odpowiedział mu Sławomir Neumann.

– Natomiast Donald Tusk zrobił jedną podstawową rzecz, gdy przychodził do Platformy, mieliśmy problemy wewnętrzne i poparcie na poziomie 13-14 proc w sondażach. Dziś PO i KO jest absolutnie gotowe do tego, aby zbudować silną listę, która ma szansę wygrać wybory i te 26-27 proc. to dobre fundamenty do tego, żeby przyszły kolejne wzrosty. Tusk uratował Platformę przed dużymi kłopotami, być może nawet przed rozpadem – skwitował Neumann.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mocny wykład Grzegorza Brauna. Mówi o niszczeniu Polskości i wciąganiu nas w wojnę [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bartłomiej Sienkiewicz: Polacy będą płacić więcej. To koszt wojny

źródło: RMF FM

(Visited 838 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj