Poseł Platformy Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz ocenił, że przez wojnę toczącą się na Ukrainie „Polacy będą płacić więcej”.

Dzisiaj mija 70. dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Państwa Zachodu wciąż nakładają na Rosjan kolejne, dotkliwe sankcje, które mają powstrzymać zapędy Putina.

– Tempo jest absolutnie imponujące. Nawet jeśli podnoszą się głosy niezadowolenia, to muszę powiedzieć, że jest to bezprecedensowe wydarzenie w historii współczesnego świat – powiedział Bartłomiej Sienkiewicz.

Bartłomiej Sienkiewicz został zapytany o to, czy Polacy odczują skutki embarga na rosyjskie surowce, szczególnie na stacjach benzynowych w kraju, wówczas polityk odpowiedział, że „poziom marż PKN Orlen jest bezprecedensowy w Europie”, natomiast wyjaśnienia prezesa koncernu Daniela Obajtka, że „musi być tak drogo” są jego zdaniem „nieprawdziwe”.

– Marża PKN Orlen jest historycznie wysoka. Polacy będą płacić więcej. To koszt wojny. Można powiedzieć, że to nie jest nasza wojna. Ale to jest nasza wojna w tym zakresie, żeby płacić więcej, żeby tej wojny nie było pod Warszawą, pod Gdańskiem. Jeśli to się odbywa w ten sposób, że nie musimy umierać jako obrońcy ojczyzny na naszej ziemi, a musimy więcej zapłacić, to tak musimy zrobić – stwierdził poseł Bartłomiej Sienkiewicz.

Przeczytaj również:  Nadciąga katastrofa? "Spektakularne bankructwa albo chleb po 12 złotych”

Ponadto skomentował temat szalejącej inflacji w Polsce.

– Ekonomiści są odpowiedzialni za tabelki w Excelu, a politycy za to, żeby państwo trwało i było w stanie unieść zadania, które na nim ciążą — dodał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Komisarz UE powiedział o karach dla Polski. Europoseł PiS nie wytrzymał [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Macron ponownie rozmawiał z Putinem. Pojawiły się pierwsze doniesienia

źródło: polsat news

(Visited 161 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj