Poseł PO Tomasz Lenz, który był gościem w „Debacie Tygodnia” jest zdania, że program 500 plus powinien być wypłacany tylko tym, którzy dostosowali się do wymogów sanitarnych i obostrzeń…czyli w praktyce dla zaszczepionych.

— Trzeba zastanowić się nad tym, czy nie zwrócić się do osób, które otrzymują pomoc socjalną, 500 plus czy różnego rodzaju inne wsparcie socjalne — te osoby powinny, jeżeli zdrowie im na to pozwala, się zaszczepić — dla swojego dobra — powiedział poseł KO Tomasz Lenz.

Dopytywany o kwestię czy za brak szczepienia świadczenie 500 plus powinno być odbierane, odparł: — Wstrzymane do momentu zaszczepienia się. Zdaniem parlamentarzysty, byłoby to wspaniałe rozwiązanie. Dodał, że scenariusz obowiązkowych szczepień powinien być poważnie wzięty pod uwagę przez rządzących.

— Poza marchewką, czyli loterią i nagrodami, powinien być także kij — mówił z przekonaniem Lenz.

Czy w Polsce pojawią się przywileje dla zaszczepionych?

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zdradził, że rząd rozważa wprowadzenie pewnych udogodnień dla tych, którzy się zaszczepili.

— Te rozmowy się na pewno toczą — zaznaczył wiceminister zdrowia. Ponadto odniósł się do kwestii, czy polski rząd rozważa podobne rozwiązania, jakie obecnie wprowadza Francja i Grecja.

Przeczytaj również:  Prof. Gut ma rozwiązanie dla Polaków: „Tak samo, co roku szczepimy nasze psy na wściekliznę”

— Osobiście uważam, że powinniśmy podejść do sytuacji w sposób nienakazowy. Należy ludziom tłumaczyć, dlaczego powinni się szczepić — wyjaśnił.

Zobacz również: Bohater drugiego planu skradł show podczas wystąpienia Elżbiety Witek. Transparent uderzający w TVP [WIDEO]

Zobacz również: Mocny wpis Warzechy: Jesteśmy społeczeństwem przeoranym

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 370 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj