propolski.pl: Tusk o inflacji

Poseł PiS dosadnie o Tusku: przykro patrzeć, jak były premier się kompromituje

W mediach nie milkną echa informacji o pozyskaniu przez Orlen partnerów, którzy przejmą Lotos. Saudyjska Aramco dokona zakupu udziałów w rafinerii Lotosu, węgierski MOL 417 stacji Lotosu, natomiast gdański Unimot — bazwy paliw.

Ustalono, że cena, jaką ma zapłacić Aramco to 1,15 mld zł. PKN Orlen poinformował, że zakupi od MOL 144 stacji paliw na Węgrzech i 41 stacji na Słowacji, a cena to 229 mln euro.

Pomysły te nie przypadły do gustu przedstawicielom Platformy Obywatelskiej.

Połączeniu Orlenu z Lotosem sprzeciwia się także były premier Donald Tusk, który jak pamiętamy kilka lat temu, usiłował sprzedać gdańską firmę Rosjanom. Były szef RE dzisiaj twierdzi, że inicjatywa ta jest przygotowana przez Daniela Obajtka i ma przede wszystkim „służyć interesom rosyjskim”.

Były premier nie uświadamia sobie jednak prawdziwego znaczenia, w związku z wejściem do Lotosu Saudów. To właśnie na nie zwrócił uwagę Bloomberg.

Swój komentarz w sprawie opublikował poseł PiS Kacper Płażyński, który od długiego czasu angażuje się w sprawy LOTOS-u.

– Bloomberg, największa na świecie agencja informacyjna wskazuje, że wejście do @GrupaLOTOS koncernu Aramco sprawi, że Rosja straci w Polsce dominację na dostawy ropy. Ktoś z @Platforma_org może podrzucic temat @donaldtusk ? Przykro patrzeć jak były Polski premier się kompromituje – podkreślił poseł z Gdańska.

Zobacz również: Szef Pfizera: Szczepionka przeciwko mutacji Omikron będzie gotowa w marcu [WIDEO]

Zobacz również: Lewica wywiesiła zaskakujący transparent: „Taką akcję zrobiliśmy dziś w Sejmie”

źródło: Twitter.com, forsal.pl, wnp.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these