propolski.pl: Poseł KO Paweł Zalewski dołączył do koła Hołowni

Poseł KO Paweł Zalewski dołączył do koła Hołowni: „Trzeba odejść od wyniszczającego sporu” [WIDEO]

Były poseł KO Paweł Zalewski podjął decyzję o przejściu do Polski 2050 Szymona Hołowni. Nową zaskakującą informację przekazano podczas czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie.

— Chciałem z radością poinformować państwa, że dziś koło Polski 2050 w parlamencie powiększa się o znakomitego polityka, osobę, która – trzeba powiedzieć — sięga swoimi korzeniami aż do walki o niepodległość w latach 80. XX wieku. To uczestnik okrągłego stołu, człowiek, który – proszę zwrócić na to uwagę — był swego czasu i w Prawie i Sprawiedliwości, i w Platformie Obywatelskie. Dzisiaj dołącza do Polski 2050, a my serdecznie go witamy na pokładzie, licząc na to, że bardzo wzmocni naszą narrację o tym, że dzisiejszą scenę polityczną w Polsce trzeba zdepolaryzować — powiedział Szymon Hołownia lider ruchu Polska 2050.

— Paweł Zalewski to wybitny specjalista w zakresie polityki międzynarodowej. I to będzie jego główny obszar zainteresowania w naszym ruchu — wychwalał nowego członka swojej formacji Hołownia.

W maju bieżącego roku Zalewski i Ireneusz Raś zostali wykluczeni z Platformy Obywatelskiej. Zadecydował o tym przewodniczący partii Borys Buska podając powód „działania na szkodę PO”. Sami parlamentarzyści nie kryli wówczas swojego ogromnego zdziwienia.

W czasie konferencji prasowej Hołownia, jak i Zalewski wspominali o „sporze wyniszczającym Polskę”.

— Trzeba odejść od wyniszczającego Polskę i nas wszystkich sporu między dwoma siłami politycznymi, a doprowadzić do tego, żeby zrobiło się na scenie politycznej więcej miejsca nie dla strachu jednych przed drugimi, ale dla nadziei — tłumaczył lider Polski 2050.

Sam Paweł Zalewski nie krył radości z powodu nowej, „atrakcyjnej” dla siebie zmiany.

— Bardzo się cieszę, że będę członkiem koła Polska 2050. Jesteśmy po szeregu rozmów z działaczami ruchu. Z takim profesjonalizmem zetknąłem się po raz pierwszy. To dla mnie bardzo duża radość. Zaważyły argumenty polityczne. Wiem i doświadczyłem tego, jak rujnująca dla Polski jest sytuacja, w której dwie partie polityczne zawładnęły emocjami Polaków — stwierdził polityk.

Zobacz również: Była premier Beata Szydło skomentowała decyzję TSUE o nałożeniu ogromnej kary na Polskę. Padły mocne słowa

Zobacz również: Radni Aleksandry Dulkiewicz zrobili konferencję o “niskiej aktywności posłów PiS”. Po chwili sami się skompromitowali [WIDEO]

Źródło: polsatnews.pl, DoRzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these