W czwartek podczas 40 posiedzenia Sejmu, po pierwszym czytaniu rządowego projektu nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, który przewiduje podwyżkę akcyzy na alkohol i papierosy głos zabrał poseł Berkowicz.

— W Polsce najwyżej opodatkowane są: wódka, papierosy, paliwo, energia i praca — powiedział w Sejmie poseł Konrad Berkowicz.

Polityk stwierdził, że w naszym kraju najwyżej opodatkowane są: wódka, papierosy, paliwo, energia i praca.

— Na umowie o pracę jak się dobrze policzy, to prawie połowa pieniędzy jest od razu zabierana pracownikowi — zaznaczył polityk Konfederacji.

— Co łączy te elementy? Czy to, że są szkodliwe i chcecie do nich zniechęcić? No nie. Raczej energii, paliwa czy tym bardziej pracy to nie dotyczy. Co więc łączy te elementy? To, że wy wiecie, że niezależnie od skali opodatkowania ludzie i tak będą z tego korzystać. W efekcie 80 proc. ceny wódki to podatki. Czy to powoduje, że ludzie przestali pić wódkę? Oczywiście nie — dodał poseł, który nie szczędził mocnych słów pod adresem partii rządzącej.

— Jesteście złodziejami i oszustami, którzy kłamią, że robią to dla zdrowia Polaków i przez to Polacy po wypiciu wódki mają finansowego kaca — dodał Berkowicz.

Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

Przed posłem Konfederacji głos zabrał m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz, który apelował o odroczenie posiedzenia w celu uzupełnienia porządku obrad.

— W imieniu największych klubów opozycyjnych: Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Koalicji Polskiej, Porozumienia, Polski 2050, składam wniosek o odroczenie posiedzenia dzisiaj do godz. 14:00, w tym czasie uzupełnienie porządku obrad ws. uchwały, którą wspólnie podpisaliśmy, wzywającej Prezesa Rady Ministrów do podjęcia działań zmierzających do uruchomienia środków z Krajowego Planu Odbudowy. Inne państwa otrzymały już środki, dostały zaliczki i tamte pieniądze pracują. Polska gospodarka trafi na konkurencyjności — mówił Kosiniak-Kamysz. Nawiązał przy tym do horrendalnej kary, jaką nałożył na Polskę Trybunał Sprawiedliwości UE.

— Do tego mamy milion kary euro dziennie. Trzeba zlikwidować Izbę Dyscyplinarną, przywrócić do orzekania sędziów, przywrócić wymiar sprawiedliwości na właściwe tory. Prawdy, sprawiedliwości, uczciwości, a nie korupcji, nie tego, co tam robicie — mówił lider ludowców.

Zobacz również: Poseł KO Paweł Zalewski dołączył do koła Hołowni: „Trzeba odejść od wyniszczającego sporu” [WIDEO]

Zobacz również: Radni Aleksandry Dulkiewicz zrobili konferencję o “niskiej aktywności posłów PiS”. Po chwili sami się skompromitowali [WIDEO]

Przeczytaj również:  Polskie rolnictwo w najgorszej kondycji od dekad. PiS nie reaguje na to, co się dzieje

Źródło: DoRzeczy.pl, YouTube.com

(Visited 403 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj