Była premier Beata Szydło odniosła się do decyzji TSUE o nałożeniu ogromnej kary na Polskę. Trybunał Sprawiedliwości UE wymierzył Polsce okresowe zobowiązanie w wysokości miliona euro dziennie. Przyczyną jest brak zawieszenia Izby Dyscyplinarnej.

Była premier Beata Szydło skomentowała decyzję TSUE o nałożeniu kary na Polskę. — Dzisiejsza decyzja TSUE o nałożeniu na Polskę kary to niestety dowód na to, że instytucje UE, zamiast dialogu wolą wywierać na Polskę presję — stwierdziła w mocnym tonie Beata Szydło.

— Nie wpływa to dobrze na wzajemne zaufanie. Polska ma prawo do samodzielnego kształtowania swojego systemu prawnego — dodała była premier.

— W wydanym dziś postanowieniu wiceprezes Trybunału zobowiązał Polskę do zapłaty na rzecz Komisji okresowej kary pieniężnej w wysokości 1 000 000 euro dziennie, licząc od dnia doręczenia Polsce tego postanowienia do dnia, w którym to państwo członkowskie wypełni zobowiązania wynikające z postanowienia z dnia 14 lipca 2021 r., lub – w braku zastosowania się do tego postanowienia – do dnia wydania ostatecznego wyroku — napisano w serwisie tvn24.pl.

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Przeczytaj również:  Zełenski zmienił zdanie ws. eksplozji w Przewodowie? Dziwne słowa polityka

Zobacz również: Rafał Trzaskowski uradowany decyzją sądu: „Na tego typu manifestacje nie ma miejsca”

Zobacz również: Rafał Trzaskowski uradowany decyzją sądu: „Na tego typu manifestacje nie ma miejsca”

Źródło: Twitter.com

(Visited 711 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj