propolski.pl: Polskojęzyczna dziennikarka oskarżyła Polaków o Holokaust

Polskojęzyczna dziennikarka zarzuciła Polakom „antysemityzm” i udział w Holokauście: „Narodzie polski, gniewasz się?”

Polskojęzyczna dziennikarka portalu Jewish.pl Katarzyna Markusz trafiła na policyjne przesłuchanie w Sokołowie Podlaskim. Kobieta przypisywała Polakom antysemityzm i współudział w Holokauście. Markusz została przesłuchana na komendzie po publikacji artykułu na łamach „Krytyki Politycznej”.

— Czy doczekamy dnia, w którym polska władza również przyzna, że niechęć do Żydów była wśród Polaków nagminna, a polski współudział w Zagładzie jest faktem historycznym? — zastanawiała się dziennikarka Jewish.pl.

Za ten czyn mogą jej grozić nawet 3 lata więzienia.

Dziennikarkę przesłuchano w charakterze świadka na policji w Sokołowie Podlaskim. Przedstawiono jej szereg pytań m.in., czy „chciała obrazić naród polski”, na co odparła, że oczywiście nie.

Zobacz również: Tusk pisze o dyktaturze i krytykuje PiS. Tak ciętej riposty się nie spodziewał

— Hej, narodzie polski, co tam u Ciebie słychać? Gniewasz się jeszcze? — spytała zatroskana Katarzyna Markusz kolejnego dnia na Twitterze.

— Dostawałam wiele hejterskich wiadomości. Ale pierwszy raz ktoś złożył doniesienie do prokuratury. Uważam, że takie sprawy to marnowanie pieniędzy podatników. Powiedziałam to zresztą — przekazała.

Zobacz również: Trzaskowski i Budka chcą likwidacji TVP Info: „Dosyć tej fabryki kłamstw i manipulacji” [WIDEO]

Okazuje się, że prokuratura już wszczęła postępowanie w tej sprawie zaraz po wpłynięciu zawiadomienia. Chodzi o możliwość popełnienia przestępstwa z art. 133 Kodeksu karnego, z rozdziału „Przestępstwa przeciwko Rzeczpospolitej Polskiej”.

Źródło: nczas.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these