Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wystąpił podczas konferencji prasowej „Czas na zmiany”, gdzie w towarzystwie Borysa Budki zarysował program swojego ugrupowania na najbliższe miesiące.

Gdy Borys Budka zapowiedział wprowadzenie „Koalicji 276″, przemawiać zaczął Rafał Trzaskowski, który nie krył wielkiego optymizmu: — Zlikwidujemy TVP Info i abonament RTV. Zbieranie podpisów zaczniemy już od poniedziałkuzapowiedział wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Zobacz również: Tusk pisze o dyktaturze i krytykuje PiS. Tak ciętej riposty się nie spodziewał

W swoim wystąpieniu prezydent Warszawy przekonywał, że nowy program to całkowicie inna, świetlana przyszłość i brak dylematów dla wyborców: — Dzisiaj stajemy przed zupełnie innym wyborem. Dziś jedyny podział, jaki ma znaczenie to podział na tych, którzy żyją przeszłością i tych, którzy już teraz myślą o przyszłości. Musimy wybrać między prawdą a kłamstwem, nie pomiędzy prawicą i lewicą. My wybieramy prawdę — podkreślił polityk.

Trzaskowski zaznaczył, że obecnie obserwuje się zastraszanie i szczucie Polaków na Polaków oraz wiele manipulacji. By temu zapobiec, zapowiedział rozpoczęcie zbiórki podpisów pod projektem o likwidacji TVP Info i abonamentu RTV.

— W kampanii mówiłem, żeby zlikwidować TVP, dosyć tej fabryki kłamstw i manipulacji. Szczucie Polaków na Polaków — tego nie może być. Czy naprawdę, jeżeli ktoś chce bronić słabszych, czy wszystkich tych, których dzisiaj się zaszczuwa, jeżeli ktoś chce bronić praw kobiet i wolnego wyboru, to jest prawicowy albo lewicowy? Czy naprawdę dzisiaj ktoś, kto mówi o usługach publicznych, służbie zdrowia, edukacji, jest prawicowy albo lewicowy? Chcemy państwa nowoczesnego, europejskiego, opartego o wartości, broniącego praw kobiet, stojącego przy mniejszościach, proponującego jasny rozdział państwa od kościoła — przemawiał Rafał Trzaskowski.

Zobacz również: Marta Lempart: Dzieci potwornie mnie nudzą

Oprócz wyżej wspomnianej likwidacji TVP Info i abonamentu RTV politycy PO zaproponowali: wprowadzenie rozdziału Kościoła od państwa, likwidację Funduszu Kościelnego, wprowadzenie możliwości zorganizowania referendum ws. odwołania posła i senatora, przeznaczenie na służbę zdrowia 6 proc. PKB, a także wprowadzenie bezwzględnego zakazu importu śmieci do Polski.

Pod nagraniem z wystąpieniem Budki i Trzaskowskiego pojawiło się wiele komentarzy, w których internauci wyrazili nadzieję na nadejście lepszych czasów za sprawą wprowadzonych rozwiązań. Padły również te prześmiewcze i powątpiewające, a użytkownicy Facebooka wytknęli liderom ugrupowania ich wcześniejsze błędy.

Czas na nową Polskę – otwartą, odważną i odpowiedzialną za swoich obywateli. Wspierającą potrzebujących, niewykluczającą…

Opublikowany przez Rafała Trzaskowskiego Sobota, 6 lutego 2021
🔴 NA ŻYWO: Czas na zmiany!

🔴 NA ŻYWO: Czas na zmiany! Przewodniczący Borys Budka, Prezydent Rafał Trzaskowski

Opublikowany przez Rafała Trzaskowskiego Sobota, 6 lutego 2021

Źródło: DoRzeczy.pl, Facebook.com

(Visited 708 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj