Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie ostatniej wizyty w Sochaczewie nawiązał do aktualnej polityki Niemiec. Lider PiS przypomniał, że kraj ten do tej pory nie zapłacił nam reparacji po II wojnie światowej. W ocenie prezesa PiS zbliża się właściwy czas, by się o nie upomnieć.

Niemcy w ostatnich tygodniach mocno zmieniły swoją politykę, chociażby wobec Rosji. Podjęto decyzje dotyczące intensywnych zbrojeń. W czasie wizyty w Sochaczewie sprawę tę skomentował Jarosław Kaczyński.

– Musimy być militarnie silni. Zresztą jak myśli powiedzieli, że się będziemy poważnie zbroić, to Niemcy natychmiast ogłosili, że oni też. Czyli ten mechanizm już tutaj został uruchomiony. Czy Niemcy się chcą zbroić przeciwko Rosji, czy przeciw nam, to ja nie wiem, ale w każdym razie się zbroją – powiedział polityk PiS.

Z tej okazji przypomniał, że między Polską a Niemcami nie doszło do rozliczenia po II wojnie światowej.

– Nie rozliczyli się wobec nas z II wojny światowej ani nie ukarali w wymiarze winy i kary, nawet ewidentni zbrodniarze nie zostali ukarani, nawet stanowisk w aparacie państwowym nie stracili. Stworzono takie prawo, które w istocie było jedną wielką abolicją, czyli taką amnestią z zapomnieniem winy – mówił Kaczyński.

Przeczytaj również:  Kowalski w ogniu krytyki. Poseł: "Janusz, przestań gadać te głupoty"

W ocenie polityka nadchodzi moment, kiedy Polska będzie mogła upomnieć się o swoje.

– Dlaczego zapłacili Francji reparacje, dlaczego zapłacili Żydom reparacje, Francji za I wojnę światową dopiero niedawno przestali płacić, a my jesteśmy gorsi? Sądzę, że ten właściwy moment, bo jest w polityce coś takiego jak timing, ten moment, kiedy trzeba z pewnymi postulatami wystąpić, ten właściwy moment się chyba zbliża, że trzeba rąbnąć pięścią w stół. Niemcy udają mocarstwo moralne, jak oni są mocarstwem moralnym, to ja jestem młodym wysokim blondynem – stwierdził Kaczyński.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Łukaszenka straszy: Oni nie chcą Polaków. Zetną głowy każdemu

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dominik Tarczyński bez litości dla opozycji: „A jak Cię złapią za rękę to mów, że to nie Twoja ręka…” [WIDEO]

źródło: DoRzeczy

(Visited 143 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj