Wójt gminy Lubartów Krzysztof Kopyść proponuje nagrody finansowe dla urzędników zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Jego zdaniem w ten sposób można by zachęcić ludzi do samych szczepień, ponieważ w niektórych miejscach brakuje chętnych do przyjęcia szczepionki.

Polityk podczas rozmowy z Dziennikiem Wschodnim wyjaśnił, na jakich zasadach funkcjonowałyby premie.

— Premiowani mieliby być pracownicy gminy i podległych jej jednostek organizacyjnych, m.in. bibliotek czy basenu. Zaszczepieni nie będą stwarzać zagrożenia dla petentów, a i sami będą bezpieczni. Poza tym, chyba wszyscy tęsknimy za normalnością w urzędzie, czyli za pracą bez masek i przegród z pleksy — tłumaczył Kopyść.

Czytaj także: Studenci WUM: „Na liście wciąż są dwa nazwiska, które wstrząsną Polską”

Jak przyznaje sam polityk, nie wiadomo jak duża byłaby gratyfikacja finansowa. Zdaniem Kopyścia byłoby to około 500 złotych, należałoby to jednak dokładnie policzyć.

Czytaj także: 32-letnia lekarka trafiła do szpitala tuż po zaszczepieniu. Ma podejrzenie zapalenia mózgu

— Z tak zwanej grupy „zero” zgłosiła się tylko jedna osoba. To jest zdecydowanie za mało byśmy powrócili do normalności — wyjaśnił potrzebę stworzenia „zachęty” polityk.

Źródło: Gazeta Wschodnia

(Visited 276 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Przykład jak lekkomyślnie i beztrosko można szafować publicznymi pieniędzmi. No, chyba że wójt Krzysztof Kopyść z własnej kieszeni ufunduje te nagrody…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj