Prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami Zwolenia poruszył kwestię sędziów oraz kontrowersyjnej ustawy dyscyplinarnej. Głowa państwa w wyjątkowo mocnych słowach dała też do zrozumienia co myśli o międzynarodowej debacie o sprawach wewnętrznych Polski.

— Mimo huraganowych ataków na obecne władze, w Polsce i z zewnątrz, skarżąc się gdzie się tylko da, załatwiając obce interwencje — mówił Andrzej Duda. — Ta naprawa wymiaru sprawiedliwości zostanie zrealizowana.

W swoim wystąpieniu prezydent poświęcił sporą uwagę reformie wymiaru sprawiedliwości:

— Jakoś dziwnym trafem te sędziowskie elity, same siebie nazywające kastą, co woła o pomstę do nieba, nie pokazały na przestrzeni ostatnich lat żadnego konstruktywnego programu naprawy wymiaru sprawiedliwości (…) Sędziowie jako przedstawiciele władzy państwowej są sługami społeczeństwa, nie odwrotnie. To oni ponoszą odpowiedzialność za to jak wymiar sprawiedliwości jest postrzegany. Jeżeli ktoś patrzy na społeczne oceny i widzi, że ponad 80 proc. ocenia go fatalnie, to państwo sędziowie powinni spojrzeć na siebie i strukturę, którą tworzą — ocenił prezydent.

PAD dodał następnie:

— Próbują nam dzisiaj to nasze prawo do posiadania uczciwego, dobrego wymiaru sprawiedliwości, do jego naprawy, na wszystkie sposoby odebrać. Nie pozwólmy na to, aby inni decydowali za nas. My Polacy mamy prawo sami decydować o sobie i o swoich prawach. Po to walczyliśmy o demokrację! — zaznaczył Andrzej Duda.

Przeczytaj również:  Nowa przepowiednia Jackowskiego. Polska straci suwerenność?

Głowa państwa dodała następnie, że nie godzi się na narzucanie Polsce woli zagranicznych podmiotów. Dobitne słowa Dudy spotkały się z gromkim aplauzem zgromadzonych:

— I powiem proszę państwa bardzo mocno. Jestem prezydentem i powiem tak. Nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy! Tak, tu jest Unia Europejska, ale przede wszystkim tu jest Polska!

Przeczytaj również: Biedroń jako klaun: „Ostrzegam was!” Nietypowe nagranie obiega Twittera

źródło: TVP Info

(Visited 484 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj