Robert Biedroń zabrał głos na forum Parlamentu Europejskiego. Zarzucał eurodeputowanym Prawa i Sprawiedliwości stworzenie nowej, „neokomunistycznej elity”.

Biedroń zadeklarował gotowość pokazywania solidarności z polskim społeczeństwem, które według słów lidera Wiosny wychodzi na ulice w obronie praworządności oraz ładu konstytucyjnego. Eurodeputowany ostrzegł również rządzących przed wprowadzaniem kolejnych reform, które zdaniem europosła zbliżą Polskę do standardów rosyjskich i białoruskich.

Nie wszystkim jednak przypadła do gustu przemowa europarlamentarzysty. Internauci z pomocą sztucznej inteligencji zakpili z Roberta Biedronia, ukazując go jako klauna. Materiał wideo został upowszechniony w mediach społecznościowych.

Polskie społeczeństwo będzie tak długo wychodziło na ulice, jak trzeba będzie. W obronie konstytucji, w obronie praworządności, w obronie ładu konstytucyjnego. I tą solidarność także będziemy pokazywali tu w Parlamencie Europejskim, bo wasze działania, wasza elita, bo dużo mówicie o elitach, jest zagrożeniem nie tylko dla praworządności w Polsce, ale i dla całej Unii Europejskiej! — apelował polityk.

Eurodeputowany Wiosny przestrzegł rząd PiS przed „kontynuowaniem drogi”:

Dlatego ostrzegam was! Jeżeli będziecie kontynuowali tę drogę, to będziecie jeszcze bardziej osamotnieni. I zbliżać się będziecie w kierunku Białorusi i Rosji. Bo takich samych manipulacji sięgacie w Polsce jak tam, Białorusi i w Rosji.

Przeczytaj również:  Kryzys energetyczny. Morawiecki już 3 marca miał wiedzieć o konieczności zakupu węgla. Dostawy wciąż nie dotarły?

Na sam koniec Biedroń zarzucił polskiemu rządowi zagarnięcie parlamentu, urzędu prezydenta oraz sądów:

— Mówicie dużo o elitach. Ale kto tworzy dzisiaj elitę? To wy w Polsce stworzyliście nową, neokomunistyczną elitę! Macie media publiczne w swoich rękach, macie parlament, macie prezydenta, macie swoich przedstawicieli w sądach! Dlatego naszej solidarności nigdy nie złamiecie!

Przeczytaj również: Witold Gadowski w ostrym wpisie na Twitterze: „Antypolska szkarada”

źródło: Twitter

(Visited 695 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj