Według danych przekazanych przez wiceministra zdrowia Waldemara Kraskę, już 15 tysięcy osób zostało zaszczepionych trzecią dawką przeciw COVID-19. Zdaniem polityka, wskazuje to na duże zainteresowanie preparatem.

— W Polsce jest ok. 15 tys. osób zaszczepionych trzecią dawką przeciwko COVID-19 — powiedział w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska na antenie TVP Info.

Od 1 września osoby starsze oraz z obniżoną odpornością uzyskały możliwość zaszczepienia się trzecią dawką szczepionki przeciw COVID-19. Wiceszef resortu zdrowia był również pytany o to, czy skierowania dla określonych grup, które będą mogły przyjąć trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, są już dostępne na Internetowym Koncie Pacjenta.

Te skierowania już są. Można już się szczepić. Takie osoby już się szczepią trzecią dawką. Jest około 15 tys. osób już w Polsce zaszczepionych trzecią dawkę i obserwujemy z dnia na dzień naprawdę duże zainteresowanie właśnie osób, które chcą się zaszczepić trzecią dawkę — przekonywał Kraska.

Wiceminister podkreślił, że osoby starsze, które mają utrudniony dostęp do internetu mogą udać się do POZ i tam otrzymać skierowanie, po czym się zaszczepić.

Przeczytaj również:  Dramat na Podlasiu. Zginęło 3,5-letnie dziecko

Przeczytaj również: Ale wstyd! Joński i Szczerba wylecieli z własnej konferencji prasowej: „Proszę tutaj nie robić hucpy!” [WIDEO]

Przeczytaj również: Tusk zabrał głos w sprawie Siemoniaka i Budki na imprezie u Mazurka. Lider PO był bezlitosny

źródło: Do Rzeczy

(Visited 2 495 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj