sondaż

Polacy wypowiedzieli się w sprawie tzw. paszportów szczepionkowych. Jest sondaż

Najnowszy sondaż SW Research dla Rzeczpospolitej wskazuje, że blisko 40 procent Polaków popiera wprowadzenie paszportów szczepionkowych umożliwiających swobodny tryb życia w warunkach pandemii koronawirusa.

Sondaż SW Research dla rp.pl wskazuje, że Polacy w sporej części entuzjastycznie podchodzą do tzw. „Zielonego Certyfikatu Cyfrowego”, forsowanego przez Unię Europejską. Specjalny kod QR umożliwiłby bowiem w teorii swobodną podróż po Europie.

Testy „Zielonego Certyfikatu Cyfrowego” ruszą już w maju. Samo rozwiązanie miałoby zostać wdrożone w czerwcu. Idea „paszportu covidowego” polega na przyznaniu każdemu obywatelowi specjalnego kodu QR z zawartymi informacjami o szczepieniu, negatywnym teście na koronawirusa czy przebytej chorobie COVID-19.

Jak wynika z sondażu pracowni SW Research, powyższe rozwiązanie popiera około 40 procent respondentów.

Premier Morawiecki podczas jednej z ostatnich konferencji prasowych oświadczył, że Polska nie sprzeciwia się idei „Zielonego Certyfikatu Cyfrowego”. Szef rządu jasno dał do zrozumienia, że nasz kraj nie będzie odbiegał od standardów europejskich.

— Zasadami dotyczącymi ewentualnych paszportów, na które bardzo mocno naciskają państwa Europy Zachodniej i Europy Południowej będziemy zajmować się na Radzie Europejskiej. I pamiętajmy, że chodzi tu o wspólny interes wszystkich państw UE — przekazał Morawiecki.

 Tu, po naszej stronie, ostatecznych decyzji jeszcze nie ma. Ale zwracam uwagę na to, że to właśnie ze strony innych państw członkowskich może nastąpić bardzo jednoznaczna presja na wdrożenie pewnych rozwiązań — mówił premier.

Przeczytaj również: Basiukiewicz nie zostawiał suchej nitki na zaszczepionym dziennikarzu: „Wchodzimy tanecznym krokiem w totalitaryzm”

Przeczytaj również: Reporterzy TVP zadali jej niewygodne pytanie o konstytucję. Odpowiedź zwaliła internautów z nóg

źródło: Nczas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

2 thoughts on “Polacy wypowiedzieli się w sprawie tzw. paszportów szczepionkowych. Jest sondaż

  1. Buahahaah FEJK !!! Aż tylu głupich nie ma w PL !! Prawda jest taka ze 67% nie chce tego masonierskiego scier…a i wynalazku a reszta % niezdecydowana oraz owce które uwierzyły w ten kit !!!

  2. Nie wierzę, że aż tylu ludzi byłoby skłonnych poddać się segregacji sanitarnej. A te wszystkie sondaże są o kant d* rozbić i chyba robione specjalnie dla bezmyślnych kretynów – Julek i Brajanków 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these