Rząd przygotował ustawę o jednorazowym dodatku węglowym. Jak się o niego ubiegać? Co należy zrobić?

Rząd planuje wprowadzić jednorazowy dodatek węglowy o wartości 3 tys. zł. Będzie on przysługiwał gospodarstwom, które jako główne źródło ogrzewania wykorzystują piec na węgiel. Nowym pomysłem już we wtorek zajmie się Rada Ministrów.

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów przedstawiono szczegóły dotyczące projektu ustawy o dodatku węglowym. Opracować go ma resort klimatu i środowiska.

Nowy pomysł rządu ma na celu wesprzeć dużą grupę gospodarstw domowych w Polsce, w tym gospodarstw, które są najuboższe energetycznie. Pozwoli pokryć część kosztów, w tym koszty opału.

Komu będzie przysługiwać dodatek?

Dodatek otrzymają te gospodarstwa, w którym najważniejszym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, koza, trzon kuchenny, kominek, piecokuchnia, czy piec kaflowy na paliwo stałe, które zasilane jest węglem kamiennym, brykietem bądź też paletem zawierającym przynajmniej 85 proc. węgla kamiennego.

Co należy zrobić, by otrzymać dodatek?

Konieczne jest uzyskanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB). Termin na tę decyzję upływa 30 listopada 2002 r.

Przeczytaj również:  Dramat w Wielkiej Brytanii. Nie żyje 14-letni Polak

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sylwester Stallone nie odpuści ws. filmu Rocky! „Ta kwestia zżera mnie od środka”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje Rusłana Pysanka. Znaliśmy ją z roli wiedźmy „Horpyny” w Ogniem i mieczem

źródło: farmer.pl

(Visited 312 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj