Najnowszy sondaż przeprowadzony na zlecenie portalu „Wprost” opowiedział na pytanie, kogo Polacy najchętniej widzieliby w roli premiera.

Okazuje się, że zgodnie z podejrzeniami, badani postawili na premiera Morawieckiego, który uplasował się na pierwszym miejscu sondażu. Dorównuje mu jedynie obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, chociaż polityków i tak dzieli spora różnica, jeśli chodzi o wyniki.

Zobacz również: Michał Piróg po szczepieniu zakaził się koronawirusem: „Coś mi się przyczepiło”

Badanie potwierdziło, że aż 31,3 proc. wybrało Mateusza Morawieckiego jako najlepszego kandydata na szefa rządu.

Jedynym politykiem, który „dogania” obecnego premiera jest Rafał Trzaskowski, który notuje drugi wynik na poziomie 23,9 proc. respondentów.

Pozostali kandydaci zaprezentowali się dużo słabiej. Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Hołownia z 11,6 proc., a na czwartym Władysław Kosiniak-Kamysz z 10,1 proc. Całkiem przyzwoity wynik odnotował Krzysztof Bosak, któremu przypadło 7,1 proc.

Zobacz również: Kwaśniewski bezlitosny dla Budki. „Platforma nie zdała egzaminu”

W sondażu klęskę zanotowała Lewica. Jej przedstawiciel Włodzimierz Czarzasty zdobył poparcie na poziomie 1,1 proc. badanych, a Adrian Zandberg jeszcze mniej, bo zaledwie 1 proc. Bardzo słabo wypadł również Zbigniew Ziobro oraz Jarosław Gowin, którego wskazało 1 proc.

11,9 proc. nie było w stanie wybrać żadnego kandydata. Sondaż przeprowadzono w dniu 7 maja 2021 roku metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych (CATI) na grupie 1000 osób.

źródło: wmeritum.pl

(Visited 10 093 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Skandaliczny hejt opozycji uderzający w Kukiza: "Idziemy z tą szmatą w p....u" [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here