Najnowszy sondaż pracowni United Surveys dla RMF FM oraz „Dziennika Gazety Prawnej” wskazuje, że wzrosła liczba Polaków chętnych do przyjęcia preparatu na COVID-19.

Respondenci odpowiadali na pytanie, czy planują zaszczepić się przeciwko COVID-19. W porównaniu do ostatniego tego typu badania, Polacy wyrazili większą chęć do przyjęcia szczepionki.

Według badania United Surveys, gotowość do przyjęcia szczepionki zadeklarowało aż 75,8 procent badanych. Zdecydowaną chęć wyraziło 47,9 procent respondentów. W styczniu odsetek wypowiedzi „raczej tak” wyniósł 19,7 procent, zaś teraz jest to 26,9 procent.

„Raczej” zaszczepić nie chce się 14 procent. Jest to wzrost o 1,2 punktu procentowego w stosunku do wyniku styczniowego. Sondaż zwraca uwagę na spadek osób deklarujących, że zdecydowanie nie przyjmą szczepionki przeciw COVID-19. W styczniu odsetek ten wyniósł 15,1 procent, zaś w lutym zmalał on do… 3 procent.

Powiększyła się grupa osób niezdecydowanych. W styczniu zdania na temat szczepienia się nie posiadało 4,2 procent ankietowanych. Teraz jest to 8,1 procent.

Sondaż przeprowadzono w dniu piątego lutego metodą CATI na grupie 1000 dorosłych Polaków.

Przeczytaj również:  Gen. Pytel: PiS jest dla Rosjan bardzo wygodną partią. Oto, jak Kreml wywiera wpływ na rząd

Przeczytaj również: Nowe informacje na temat obostrzeń nie brzmią optymistycznie. Niedzielski: „Powrót do większych ograniczeń, jeśli…”

źródło: Do Rzeczy

(Visited 1 348 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj