Niedzielski

Nowe informacje na temat obostrzeń nie brzmią optymistycznie. Niedzielski: „Powrót do większych ograniczeń, jeśli…”

Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną’ poinformował, że system ochrony zdrowia nie podoła liczbie zakażeń COVID-19 powyżej 30 tysięcy. Szef resortu zdrowia zapowiedział powrót do mocniejszych obostrzeń, jeżeli przekroczone zostanie 10 tysięcy zakażeń dziennie.

System ochrony zdrowia mówił Niedzielski w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” nie podoła liczbie powyżej 30 tys. zakażeń dziennie. Będę rekomendował powrót do większych ograniczeń, jeśli przekroczymy 10 tys. zakażeń zapowiedział.

Od najbliższego piątku, tj. 12 lutego, rząd Prawa i Sprawiedliwości nieco poluzuje wprowadzone w grudniu restrykcje. Można będzie uprawiać sport na świeżym powietrzu, pojeździć na nartach na stoku, zatrzymać się w hotelu bądź też wybrać do kina lub teatru. Plany rządu mogą jednak ulec poważnym zmianom.

Przy odmrażaniu gospodarki mamy duszę na ramieniu. Jesteśmy jednak w lepszej sytuacji niż w ubiegłym roku, bo mamy chociażby szpitale tymczasowe przekonywał Niedzielski.

Gdyby udało się je stworzyć wcześniej, to uniknęlibyśmy pewnie wielu problematycznych sytuacji. Dziś opozycja je atakuje, ale to realne zwiększenie bazy łóżkowej, która może być wykorzystana w gorszym momencie i w ten sposób odciążać placówki, które będą przyjmować najciężej chorych. To nasza realna polisa na trzecią falę i dlatego ich nie zamykamy, tylko utrzymujemy w stanie gotowości mówił minister w rozmowie z dziennikiem.

Polityk został zapytany, skąd wzięła się tak wielka liczba zgonów, nieproporcjonalna w stosunku do statystyk zakażeń.

Z pewnością jest to anomalia ocenił minister zdrowia. Część osób wcześniej próbowało tłumaczyć, że wykonujemy za mało testów, stąd taka dysproporcja. Jednak od dłuższego czasu robimy stale 45–50 tys. badań dziennie, a mieliśmy też ponad 60 tys. W ostatnich tygodniach testy wyjaśniają dużo więcej niż nadwyżka zgonów. Obecna liczba zmarłych może być jeszcze pewnym pokłosiem okresu świąteczno-noworocznego. Musimy tu wziąć pod uwagę okres inkubacji, leczenie w domu, następnie w szpitalu przekazał.

Będę rekomendował powrót do większych ograniczeń, jeśli przekroczymy 10 tys. zakażeń zapowiedział Adam Niedzielski.

Przeczytaj również: Wyciekły instrukcje dla sanepidu. „Wytyczne na wojnę z przedsiębiorcami”: Pracownicy mają mówić, że np…

Przeczytaj również: Poznań zapłaci gargantuiczny rachunek za jeden dzień odśnieżania. Mieszkańcy w szoku

źródło: Nczas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

One thought on “Nowe informacje na temat obostrzeń nie brzmią optymistycznie. Niedzielski: „Powrót do większych ograniczeń, jeśli…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these