Urzędnicy nowojorskiej służby zdrowia potwierdzili zgon 70-letniego mężczyzny, który otrzymał szczepionkę na COVID-19. Amerykanin zmarł zaledwie 25 minut po otrzymaniu zastrzyku.

Według informacji, których udzielił komisarz ds. zdrowia stanu Nowy Jork Howard Zucker, 70-letni mężczyzna w trakcie opuszczania w niedzielę ośrodka szczepień w Hudson Yards, nagle stracił równowagę i upadł. Wcześniej przyjął preparat na koronawirusa.

Co bardzo istotne, u 70-latka nie dostrzeżono żadnych oznak reakcji alergicznej.

Ochrona i ratownicy rzucili się w jego stronę w ciągu kilku sekund, jednak mężczyzna zmarł wkrótce lokalnym szpitalu przekazała lokalna stacja telewizyjna News 10, cytując Howarda Zuckera.

Zucker dodał następnie, że mężczyzna upadł około 25 minut po zaszczepieniu. Wcześniej przeszedł wymagany 15-minutowy okres obserwacji. Zabranie mężczyzny do szpitala około godziny 11 potwierdzili przedstawiciele nowojorskiej straży pożarnej (FDNY).

Nie wykazywał żadnych niepożądanych reakcji ani żadnych objawów zaniepokojenia. Wstępne oznaki wskazują, że mężczyzna nie miał żadnej reakcji alergicznej na szczepionkę przekonywał Zucker.

Zachęcam wszystkich kwalifikujących się nowojorczyków do zaszczepienia się apelował następnie komisarz.

Przeczytaj również:  Sprzedawał wędlinę i kiełbasę. Może pójść siedzieć na 8 lat

Przeczytaj również: SONDAŻ pokazuje, czy Polacy chcą się szczepić na COVID-19. Poważna zmiana w wynikach

Przeczytaj również: Nowe informacje na temat obostrzeń nie brzmią optymistycznie. Niedzielski: „Powrót do większych ograniczeń, jeśli…”

źródło: Nczas

(Visited 3 646 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj