Posłanka Izabela Leszczyna, która była gościem na antenie Radia ZET, pochwaliła Donalda Tuska za ostatnie wystąpienie w Poczdamie. Były premier zaapelował do przedstawicieli państw Zachodu o pomoc dla Kijowa i bardziej zdecydowaną postawę wobec Rosji.

– Pojechał do Niemców, spojrzał Scholzowi w oczy i powiedział: Popełniliście błąd – powiedziała posłanka Izabela Leszczyna.

Prowadzący zapytał Leszczynę, kto w jej ocenie „jest dzisiaj bardziej antyrosyjskim politykiem w Polsce – Jarosław Kaczyński, czy Donald Tusk?”.

Leszczyna o antyrosyjskości Tuska

– Prawdziwie antyrosyjskim? Po laudacji premiera Tuska w Poczdamie nikt chyba nie ma wątpliwości. To było niezwykle ostre przemówienie. Antyrosyjskość Tuska jest bardziej prawdomówna. Pojechał do Niemców, spojrzał Scholzowi w oczy i powiedział: zachowujecie się nie tak, jak powinniście, powinniście dać więcej broni, więcej czołgów, popełniliście błędy. Natomiast Kaczyński i Morawiecki przebąkują o tym tu u nas w Polsce – stwierdziła parlamentarzystka.

Kiedy dziennikarz zauważył, że obie strony polskiej sceny politycznej wypominają sobie działania na rzecz rosyjskiego prezydenta, wówczas posłanka odpowiedziała: „Panie redaktorze, błagam, cofnijmy się trochę. Wszystko zaczęło się od katastrofy smoleńskiej, którą w obrzydliwy, wstrętny, cyniczny sposób, wykorzystał Kaczyński z Macierewiczem”.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

– Robią to teraz wszyscy inni politycy PiS-u, zbudowani swoją smoleńską religię i kłamstwem smoleńskim wygrywali wybory. I oni mówili, że my współpracujemy z Putinem, oskarżali nas o tę katastrofę – przyznała.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosja nie została zaproszona na pogrzeb Elżbiety II. Zacharowa nie wytrzymała

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent Chin o współpracy z Rosją: Jesteśmy gotowi

źródło: Radio Zet

(Visited 124 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj