Moskwa

Moskwa: „Mam 17-19 stopni w domu. Musimy się jeszcze sporo nauczyć, jeśli chodzi o dobre nawyki”

Moskwa wystąpiła w czwartek na antenie Radia Zet w audycji Rymanowskiego. Polityk sterująca resortem klimatu i środowiska przekonywała słuchaczy, iż ci powinni pójść za jej przykładem i rezygnować z wyższych temperatur w domach.

Moskwa w czwartkowej audycji Rymanowskiego w Radiu Zet nakłaniała Polaków do oszczędzania. Minister twierdziła, że sama zadowala się temperaturą rzędu 17-19 stopni.

Moskwa: To jest zdrowe dla organizmu

– Funkcjonuję w temperaturze 17-19 stopni, można się przyzwyczaić. To też jest zdrowe dla organizmu – powiedziała w pewnym momencie polityk grupy trzymającej władzę.

– To niewiele. Chyba chodzi pani w rękawiczkach i w czapce – zauważył dziennikarz.

– Nie, można się do tego przyzwyczaić. To też jest zdrowa temperatura dla organizmu – utrzymywała minister.

Moskwa chce nakłonić Polaków do „dobrych nawyków”

Następnie minister klimatu w rządzie Morawieckiego usłyszała pytanie, czy na pewno jest w stanie zapewnić społeczeństwo, że zimą każdy będzie mógł ogrzać dom.

Zdecydowanie tak. Nie ma zagrożenia, jeśli chodzi o gaz, prąd, pelet, węgiel, drewno, olej, LPG i wszystkie źródła ogrzewania – mówiła.

Moskwa wskazywała jednak, że Polacy powinni nauczyć się przyjmować „dobre nawyki”.

Musimy się jeszcze sporo nauczyć, jeśli chodzi o te dobre nawyki: wyłączanie światła, nietrzymanie ładowarek (w gniazdku – red.), ogrzewanie na poziomie niższych temperatur, przestrzenie wspólne w blokach, gdzie ciągle widzimy pootwierane okna, a termostaty w tych przestrzeniach wspólnych na najwyższym poziomie. Oszczędności gospodarstw domowych w gazie i prądzie już widać – stwierdziła.

To nie są dobrowolne oczczędności, tylko ludzie po prostu oszczędzają każdą złotówkę – zauważył Rymanowski.

– Tak to działa, że jeżeli coś przynosi korzyści na rachunku, to wtedy my jesteśmy mobilizowani do działań jako Polacy. Wiele tych działań, które są podejmowane, powinniśmy w gospodarstwach domowych podjąć od dawna, i to zarówno jeśli chodzi o prąd, wodę, o całość oszczędzania – mówiła Moskwa.

Przeczytaj również: Kaczyński odpowiedział na pytanie, czy Kurski znajdzie się w rządzie. Odpowiedź może szokować

źródło: Radio ZET

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these