Prezydent Chin Xi Jinping przyznał, że jest gotów na współpracę z Rosją.– Jesteśmy gotowi połączyć siły z naszymi rosyjskimi kolegami – ogłosił polityk.

Rozmowy w kwestii sojuszu rosyjsko-chińskiego były prowadzone od wielu lat. Teraz okoliczności wojny na Ukrainie stały się doskonałą okazją do wznowienia tego tematu. Moskwa zbliżyła się z Pekinem jak nigdy dotąd.

Prezydent Chin gotów na rozmowy z Putinem

Od początku konfliktu Chiny starały się zachować neutralność i w taki sam sposób postępować. Teraz przywódcy obu krajów spotkali się w ramach szczytu Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SzOW) w Uzbekistanie. Władimir Putin miał przekazać chińskiemu prezydentowi: „Wysoce cenimy wyważoną pozycję naszych chińskich przyjaciół, jeśli chodzi o kryzys na Ukrainie. Rozumiemy wasze pytania i obawy. Podczas dzisiejszego spotkania oczywiście wyjaśnimy nasze stanowisko”.

– W obliczu kolosalnych zmian na skalę globalną, bezprecedensowych w najnowszej historii, jesteśmy gotowi połączyć siły z naszymi rosyjskimi kolegami, aby dać przykład odpowiedzialnej światowej potęgi i odegrać wiodącą rolę, aby wprowadzić zmieniający się świat na ścieżkę zrównoważonego rozwoju – mówił Xi Jinping ogłaszając gotowość do rozmów z Putinem nt. współpracy gospodarczo-handlowej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niedźwiedź wpadł do sklepu i szarpnął batony. Kasjer w szoku [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krystyna Janda nie wytrzymała: „Ludzie ratunku! Kupujcie bilety!”

źródło: DoRzeczy

(Visited 113 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj