W Zakopanem powstała nowa toaleta. Jej problemem jest jednak bardzo wysoka cena. W Zakopanem brakuje toalet publicznych i jest to częsta kwestia podnoszona przez turystów.

Stałych mieszkańców górskiej miejscowości jest mniej niż 30 tys. W sezonie pojawia się tam jednak nawet 250 lub 300 tys. osób. Wtedy jeszcze mocniej zaczyna doskwierać problem toalet.

Tyle kosztuje toaleta w Zakopanem

O szczegółach donosi portal 24tp.pl, który pokazał nową toaletę publiczną. Aby do niej wejść, trzeba zapłacić 10 złotych.

— Byłem ostatnio w Góralskich Sukiennicach przy Krupówkach i zobaczyłem tam toaletę, jednak gdy spojrzałem na cenę, po prostu mnie zatkało. Wiem, że Zakopane do najtańszych miejsc nie należy, a tu za wizytę w WC trzeba zapłacić 10 zł. To chyba przesada, szczególnie że w środku marmurów wcale nie ma — powiedział jeden z turystów.

W przypadku rodziny z dziećmi taka toaleta będzie wyjątkowo drogim wydatkiem.

— Wzrost opłaty za korzystanie z toalety wynika z Zarządzenia nr 891/22 Prezydenta Miasta Gdańska z dnia 17 maja 2022 r. w sprawie ustalenia wysokości opłat za korzystanie z szaletów miejskich — wyjaśnił Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Przeczytaj również:  Aktywistka wdarła się na scenę. Tusk zaskoczony [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Oto tereny, które anektuje Rosja. Władimir Putin: „To ostateczne”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Co dalej z Martyną Wojciechowską? Czy żegna się z TVN?

źródło: o2.pl

(Visited 742 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj