Borys Budka

PO ma nadzieję na wsparcie Tuska w kampanii. Budka: „Obiecał nam to”

Borys Budka odpowiadał na pytania internautów podczas czatu na żywo, który odbył się na Facebooku. Podkreślił, że PO nieustannie kontaktuje się z Donaldem Tuskiem i liczy na jego niezastąpioną pomoc.

— Cieszę się, że Donald Tusk jest w stałym kontakcie ze mną i obiecał wsparcie w kampanii — powiedział Borys Budka.

Po chwili dodał, że wierzy we wsparcie ze strony byłego premiera.

— Na pewno ono będzie — przekonywał nowy szef PO.

Lider ugrupowania dostał pytanie od internautów, czy zamierza poprosić o pomoc w kampanii wyborczej byłego szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Budka wyjaśnił, że rozmawiał z nim we wtorek.

— Dzisiaj z nim rozmawiałem, zadzwonił, mogę to zdradzić, właśnie o tym, jak wspierać w kampanii wyborczej. Na pewno będzie wykorzystany. Ja jestem szefem Tuska, ale z drugiej strony Tusk jest moim szefem jako szef EPP — powiedział polityk, nie precyzując jednak, jak Donald Tusk miałby się przysłużyć partii.

Kandydatką Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja, jest wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa–Błońska. Będzie musiała zmierzyć się z ubiegającym się o reelekcję urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą, europosłem Robertem Biedroniem, liderem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, posłem Konfederacji Krzysztofem Bosakiem oraz niezależnym dziennikarzem Szymonem Hołownią.

źródło: dorzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these