Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta, wezwał innych polityków, którzy walczą o najwyższy urząd w państwie, do debaty. Podczas konferencji prasowej apelował do prezydenta Dudy, by ten zawetował trzy ustawy, które zdaniem Bosaka są szkodliwe dla Polaków.

Sejm przyjął je podczas ostatniego posiedzenia. Zamieszanie dotyczy podatku cukrowego, rekompensaty 2 mld zł dla TVP oraz likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych. Konfederacja nie zgadza się na to, by rząd pobierał 15 % w ramach tzw. opłaty przekształceniowej.

W dalszej części konferencji Bosak apelował do politycznych przeciwników, aby nie wycofywali się z debaty, która jest niezwykle potrzebna.

— Nie unikajcie debaty. Debaty to kwintesencja rywalizacji politycznej, pokażmy, że wierzymy w swoje oferty i argumenty — apelował polityk.

— To, że ktoś jest namaszczany przez sondażownie czy media jako pretendent do wejścia do drugiej tury, to jeszcze nie znaczy, że do niej wejdzie. Warto powalczyć o zaufanie, ja o to zaufanie będę walczył — dodał kandydat Konfederacji na prezydenta.

źródło: nczas.com

(Visited 128 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj