Stało się! Chwile wielkiego oczekiwania zakończyły się przyjęciem nowelizacji ustawy nazwanej „lex TVN”. W ocenie wielu ekspertów, polityków i dziennikarzy jest ona skierowana przeciwko Grupie TVN i ma na celu doprowadzenie do tego, by należąca do Amerykanów stacja nie dostała koncesji.

Media obiegła właśnie informacja, że Sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji nazywaną w skrócie „lex TVN”. Za ustawą opowiedziało się 228 posłów, natomiast 216 osób było przeciw. 10 osób nie oddało swojego głosu.

Początkowo parlamentarzyści głosowali nad odrzuceniem tego projektu. Wówczas wniosek przepadł głosami 229 do 216.

Głosowanie rozpoczęło się o godz. 17. Wszystkim wydawało się, że dzisiaj odbędzie się głosowanie nad ustawą — doszło jednak do niespodziewanego obrotu spraw.

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Bartłomiej Sienkiewicz z KO wyszli z wnioskiem o odroczenie obrad. Opozycja przyjęła ten gest gromkimi brawami.

O godz. 19:35 Elżbieta Witek poinformowała, że nie obejdzie się bez reasumpcji głosowania. Dodała, że stało się tak z jej winy, ponieważ nie powiedziała, do, kiedy miałoby mieć miejsce odroczenie posiedzenia.

Poseł Marek Suski, który próbował wygłosić swoje przemówienie został zagłuszony przez polityków opozycji, którzy krzyczeli „ruski Suski”.

Przeczytaj również:  Papież Franciszek odwiedzi Moskwę i Kijów? Duchowny przedstawił swoje plany

— Panie pośle, proszę kontynuować to sprawozdanie, bo nie ma co — powiedziała Elżbieta Witek, kiedy polityk PiS zamilkł z bezradności.

Do samego końca nikt nie był pewien, czy projekt ustawy zostanie ostatecznie poparty większością sejmową. Jak się stało wszyscy widzimy.

Zobacz również: Bosak o możliwości dołączenia Gowina do Konfederacji: „Są granice wykręcania kota ogonem”

Zobacz również: Borys Budka grzmi w Sejmie: Niczym nie różnicie się od Putina [WIDEO]

źródło: money.pl, YouTube.com, wiadomości.onet.pl

(Visited 498 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj