W ostatnich dniach nie milkną echa dymisji Jarosława Gowina, który nie jest już wicepremierem rządu Mateusza Morawieckiego. Do całej sprawy odniósł się Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji, który wystąpił w programie „Młodzież vs politycy” na kanale MyPolitics.

Prawicowy polityk odpowiedział na pytanie, czy dla lidera Porozumienia, który został nawet nazwany „bezkręgowcem” znalazłoby się jakieś miejsce w szeregach Konfederacji. Odpowiedź w tej kwestii była jednoznaczna.

— Nie, nie znalazłoby się – odparł w zdecydowanym tonie. Bosak nie ukrywał przy tym, że filozofia, którą uprawia polityk, znacznie różni się od jego sposobu myślenia i z pewnością wielu posłów Konfederacji.

— Nam się bardzo wiele elementów polityki Jarosława Gowina nie podoba. W retoryce może jest coś, z czym byśmy się zgodzili. On generalnie w swojej retoryce akcentuje ochronę wartości rynkowych. Mówi, że podatki nie powinny rosnąć, przedsiębiorcy powinni mieć warunki do rozwoju. Wydaje mi się, że to wynika z tego, jaką tekę w rządzie dostał i tak starał się pozycjonować — przyznał Bosak.

— Natomiast już jego głosowania — jak pan słusznie zauważył, używając tego niezbyt mu przychylnego określenia „bezkręgowiec” — już nie świadczą o tym. On jedno mówi, drugie robi. Są granice wykręcania kota ogonem — zauważył lider Konfederacji. Dodał, że to jedynie kilka z zarzutów, jakie można przedstawić niezadecydowanemu i chwiejnemu Gowinowi.

— Skoro jest się w rządzie, który prowadzi politykę lewicową gospodarczo, to nie można pozować na wielkiego rynkowca. A tak robi Jarosław Gowin. To jest jednak tylko wierzchołek góry lodowej zastrzeżeń do niego, bo mówi wiele rzeczy, z którymi się nie zgadzamy w sposób fundamentalny — podkreślił Krzysztof Bosak.

Dymisja Jarosława Gowina wcale nie wiąże się z rozbiciem Zjednoczonej Prawicy.

— Premier Mateusz Morawiecki we wtorek podpisał i skierował do prezydenta dymisję wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina. Tych wszystkich posłów, którzy chcą z nami budować ten program, który jest zapisany w #PolskiŁad, bez względu na barwy polityczne, ale przede wszystkim tych, którzy są w Zjednoczonej Prawicy, nadal zapraszamy do kontynuowania wspólnej pracy — mówił rzecznik rządu.

Zobacz również: Posłowie Konfederacji stanowczo: „Nie przyłączymy się do tej szkodliwej inicjatywy Kaczyńskiego. Mówimy STOP dla…” [WIDEO]

Zobacz również: Siostra Kim Dzong Una ostrzega USA i Koreę Południową [WIDEO]

źródło: wmeritum.pl

(Visited 453 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj