propolski.pl: Będą wcześniejsze wybory w Polsce?

PiS nie może być zadowolony z sondażu? „Oni już to wiedzą”

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez United Survey na zlecenie Wirtualnej Polski wynika, że PiS wciąż utrzymuje prowadzenie w rankingu poparcia. Chęć oddania głosu na obóz wladzy deklaruje 32,1 procent respondentów.

PiS umacnia się na prowadzeniu w ostatnim sondażu na zlecenie Wirtualnej Polski. Partia rządząca odnotowała wzrost o 1,5 punktu procentowego w stosunku do poprzedniego badania przed dwoma tygodniami.

Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska, również zyskująca poparcie na poziomie 23,7 procent badanych. Trzecie miejsce w stawce zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z 10,6 procent poparcia ankietowanych. Trzecia siła w polskiej polityce odnotowała jednak spadek o 2,7 punktu procentowego.

„Nie mają z czego się cieszyć”

Głos w sprawie opublikowanego badania zabrał poseł KO Dariusz Joński. Polityk największej formacji opozycyjnej w rozmowie z Wirtualną Polską przekonuje, że władza tak naprawdę nie powinna być usatysfakcjonowana powyższym wynikiem.

Przy tej propagandzie, przy tej machinie propagandy, jaką ma PiS, bo nie mówimy tylko o telewizji, radiu, ale również części prasy i hejterach, którzy hejtują w necie, to to wcale nie jest dużo dla PiS-u. Myślę, że PiS przy Jacku Kurskim, i nie tylko, liczyłoby na 40 proc., a tu jest tylko 30 z kawałkiem — ocenia Joński.

Joński dodał również, iż w jego opinii wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości pojawia się przeświadczenie, że najbliższe wybory parlamentarne okażą się porażką dla Kaczyńskiego.

W moim przekonaniu oni już wiedzą, że mają dość duży problem. Jarosław Kaczyński zdaje sobie sprawę, że kolejnych wyborów już nie wygra. A opozycja musi być na tyle silna i mądra, żeby ze sobą współpracować, bo z PiS-em wygramy, jak będziemy mocno współpracować — podkreślał polityk.

Przeczytaj również: Sąd Najwyższy zdecydował w sprawie „Babci Kasi”. Zapnijcie pasy

Przeczytaj również: Patryk Jaki nie wytrzymał. Poszło o kontrowersyjny plakat świąteczny władz Warszawy

Źródło: WP.pl/Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these