propolski.pl: Piotr Zgorzelski pochwalił rząd

Piotr Zgorzelski z PSL pochwalił rząd: „Daje przykład całej Europie”

Piotr Zgorzelski z PSL pochwalił rząd Mateusza Morawieckiego za postawę wobec Ukrainy.

W środę w Kijowie zakończyły się polsko-ukraińskie konsultacje międzyrządowe. Dzięki ustaleniom podpisano dokumenty dotyczące sfer: energetyki, wojskowo-obronnej, współpracy transgranicznej i celnej, polityki ekologicznej, polityki regionalnej, odbudowy Ukrainy, a także współpracy w zakresie pamięci narodowej. Razem z szefem polskiego rządu, do Kijowa pojechał również wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński.

Piotr Zgorzelski z PSL pochwalił rząd

W ocenie wicemarszałka Sejmu polski rząd skutecznie działa, jeśli chodzi o współpracę z Ukrainą.

– To dobra wiadomość, to jest kolejna wizyta, a rząd Polski nie odpuszcza – zaznaczył Zgorzelski, twierdząc, że rząd „daje przykład całej Europie”.

– Widać pewne zniecierpliwienie. Można powiedzieć, że społeczeństwa europejskie z tą wojną się „oswoiły”, co cynicznie będzie wykorzystywał Władimir Putin, podsycając takie nastroje, aby tę wojnę jak najszybciej zakończyć – powiedział przedstawiciel PSL.

Polityk wyjaśnił, że z punktu widzenia Ukrainy sytuacja jest bardzo skomplikowana, ponieważ „demobilizuje opinię europejską wobec tej sytuacji, która w Ukrainie ma miejsce”.

– A jeszcze do tego dochodzi jedna bardzo ważna rzecz, bo wiemy, że Ukraina to spichlerz świata. Dzisiaj, kiedy Morze Azowskie i Morze Czarne to tak naprawdę wewnętrzne baseny rosyjskie, kiedy zablokowany jest eksport zboża na cały świat, to nie bez znaczenia są głosy Włochów, którzy najzwyczajniej w świecie obawiają się, że w wyniku głodu w Afryce Północnej i Środkowej może nastąpić fala migracji – dodał Zgorzelski.

Poseł PSL nawiązał także do słów Korwin-Mikkego, który napisał na Twitterze, że „podziwialiśmy Ukrainę za heroizm, czas podziwiać i Rosję. Ukraińcy otrzymali masę pomocy, a Rosja jeszcze się ostatkiem sił broni”.

– Wypowiedź nie sarkastyczna, tylko skandaliczna. Spodziewałem się, że pan powie, że Janusza Korwin-Mikkego wyrzucicie z klubu za to, że wspiera Rosję w działaniach, które mają na celu zniszczenie narodu ukraińskiego. Niestety usłyszałem od pana obronę pana Korwina-Mikke, tak jak bronicie Grzegorza Brauna i to jest niedopuszczalne – podsumował.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mądrości Tuska: PiS musi zrobić zmiany w sądownictwie. Inaczej nic z tego nie będzie

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jak sprawnie pozbyć się kleszcza? Ratownik zdradza najważniejszą zasadę [WIDEO]

źródło: DoRzeczy

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these