48 proc. Amerykanów jest zdania, że Joe Biden nie jest dość sprawny umysłowo, by pełnić obowiązki prezydenta USA. Innego zdania jest 46 proc. badanych. Tak wynika z opublikowanego w środę sondażu Morning Consult dla portalu Politico.

Zaledwie 40 proc. ankietowanych oceniło, że polityk jest w dobrej kondycji zdrowotnej.

Jak poinformował Politico, sondaż wskazał na 29-punktową zmianę opinii Amerykanów co do stanu zdrowia prezydenta USA, który skończył 79 lat w porównaniu z poprzednim sondażem przeprowadzonym w minionym roku.

Sondaż ukazał również podzieloną postawę Amerykanów, odnośnie ich partyjnych sympatii. 50 proc. respondentów nie zgodziło się ze stwierdzeniem, że Joe Biden jest „stabilny”. 44 proc. jest przeciwnego zdania. 40 proc. uważa polityka za zdrowego, a 48 proc. nie uważa, by był w pełni władz umysłowych.

57 proc. stwierdziło, że prezydent USA nie komunikuje się w przejrzysty i jasny sposób, natomiast 60 proc., że nie jest już tak energiczny, jak dawniej. Zachowanie i wykonywanie obowiązków prezydenta dobrze oceniło 44 proc., natomiast źle – 53 proc.

Wyniki badania potwierdziły, że wątpliwości podnoszone przez Republikanów, co do zdrowia Bidena, są coraz częściej dostrzegane przez wyborców.

Politycy opozycji nie raz wytykali politykowi wpadki językowe i wzywali go do tego, by poddał się testowi funkcji poznawczych MOCA, którym można zdiagnozować, chociażby demencję.

Całą sprawę komentował Biały Dom, który zapowiadał, że Biden przejdzie konieczne badania zdrowotne, a jego wyniki będą opublikowane. Do tej pory tak się nie stało. Ostatnie upublicznione badanie Bidena pochodziło jeszcze z czasów kampanii prezydenckiej. Wówczas wykazało, że jest w dobrej kondycji.

Zobacz również: Migranci błagają o pomoc na granicy: „Help, help Poland”. Mocny komentarz eksperta

Zobacz również: Kolejne zamieszki na granicy. MON opublikował zdjęcia żołnierzy białoruskiego Specnazu! [WIDEO]

Źródło: PAP, Twitter.com, polsatnews.pl, wp.wiadomości

(Visited 2 167 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj