Aktor Piotr Gąsowski zabrał głos w kwestii projektu „Stop LGBT”, zainicjowanego przez Fundację Życie i Rodzina Kai Godek. Został on niedawno złożony do Sejmu. Prezenter telewizyjny nie krył swojego rozgoryczenia po słowach, które padły w Sejmie z racji tego, że jest solidarny z tęczową społecznością.

W minionym tygodniu projekt trafił pod obrady Sejmu. Zakłada on m.in. zakaz Parad Równości, zakaz wspierania związków jednopłciowych i adopcji dzieci, a także zakaz kwestionowania małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.

Sprawa odbiła się szerokim echem w mediach i przyczyniła do emocjonalnej dyskusji w Sejmie. Krzysztof Kasprzak, który wyszedł na mównicę, rozpętał burzę nie tylko w sali plenarnej, ale również w sieci. Kiedy odnosił się do projektu Kai Godek, porównał osoby LGBT do totalitarnego ruchu. Podał przy tym przykłady komunizmu i faszyzmu.

— Długofalowym celem lobby LBGT jest zniszczenie małżeństwa i rodziny oraz wszelkiego naturalnego porządku społecznego. Ludzie są nośnikami pewnych idei, czasem są to idee dobre, czasem złe. W przypadku ideologii LGBT są skrajnie złe, gdyż mamy do czynienia z kolejną odsłoną rodzącego się totalitaryzmu — mówił w Sejmie Krzysztof Kasprzak.

— Parady LGBT są kluczowym elementem szerzenia homopropagandy, bez nich ruch LGBT nie będzie w stanie osiągnąć swoich założeń, nie będzie w stanie zamienić Polski w tęczową dyktaturę, tak jak zmienili kraje Europy zachodniej i USA — kontynuował przedstawiciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej.

Głos na temat tego projektu zabrało wiele osób ze świata show-biznesu, w tym aktor Piotr Gąsowski. Prezenter opublikował mocny wpis, w którym podkreślił, że to, co usłyszał w Sejmie, wywołuje w nim przerażenie, złość i wielki smutek.

— To, co „wyrzygał” z siebie niejaki pan Kasprzak w porozumieniu z panią Godek… nie powinno mieć w ogóle miejsca… słowa pogardy, segregacji, stygmatyzacji, poniżenia, upokorzenia środowiska LGBT, sugerowanie „nazistowskiej” i „hitlerowskiej” konotacji z homoseksualizmem jest nie tylko krzywdzące, nieprawdziwe, ale przede wszystkim podłe! — napisał Gąsowski.

Zobacz również: Maryla Rodowicz skrytykowała Górniak i Kozidrak: „To nie był przyjacielski występ”

Zobacz również: Bill Gates zapowiedział ogromne wsparcie w walce z klimatem: „Ludzkość nigdy nie robiła nic tak trudnego”

Źródło: Instagram.com

(Visited 3 368 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

  1. Gąsowski kompletnie widać nie śledzi tego co się dzieje na zachodzie i naturalnie wygodnie pominął kluczowe elementy wypowiedzi i nadał im swoją interpretację.
    Niech każdy kto popiera lobby LGBT zada sobie proste pytanie: co oznaczają litery tego skrótu? L, G i B to orientacje seksualne. Co więc tam robi T? T nie jest orientacją seksualną. U nas już ich hamujemy jako „społeczność” bo wierzymy w indywidualizm a nie tego typu sudo-kolektywizm. Na zachodzie to ciągle mutuje. Najpierw dodanie literki Q potem symbolu +. Teraz to uległo tylu ilościom mutacji, że nikt nie zna całościowego kształtu akronimu. Ja ostatnio słyszałem, że najnowszym jest 2SLGBTQQIA+. Flaga z prostej tęczy będąca reprezentacją WSZYSTKICH od dekad zaczęła otrzymywać nowe paski koloru – na początku czarny i brązowy, ale tak jak z akronimem zaczęło to mutować do stopnia, że oryginalna tęcza stanowi coraz mniejszy % flagi.
    Długo jeszcze bym mógł pisać, ale koniec końców dochodzi do sytuacji gdzie lesbijki w tym środowisku są szykanowane by uprawiać seks z biologicznymi mężczyznami, bo „trans kobiety to kobiety” więc „ssij mojego kobiecego penisa, albo jesteś transfobką” to smutny regularny fenomen na zachodzie.
    W tym kraju akceptujemy mniejszości, ale muszą one sobie zwyczajnie radzić z tym, że są mniejszością i nie będą traktowane jak większość. Niesprawiedliwe? Może. Ale życie nie jest sprawiedliwe. Karły nie będą zawodowymi koszykarzami. Ludzie o skrzekliwym głosie nie będą prezenterami radiowymi. Ludzie w związkach o tej samej płci, nie będą mogli mieć dzieci, które będą mogły dziedziczyć po rodzicach więc nie będzie dla nich małżeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj