propolski.pl: Bill Gates

Bill Gates zapowiedział ogromne wsparcie w walce z klimatem: „Ludzkość nigdy nie robiła nic tak trudnego”

Podczas wtorkowej konferencji klimatycznej COP26 odbywającej się z Glasgow głos zabrali założyciele firm Amazon — Jeff Bezos i Bill Gates.

Obaj biznesmeni zapowiedzieli znaczące wsparcie finansowe na rzecz zatrzymania zmian klimatu.

W ostatnich miesiącach Jeff Bezos, Elon Musk i Richard Branson zostali skrytykowani za to, że przeznaczają więcej pieniędzy na podróże w kosmos zamiast na rozwiązywanie największych problemów na Ziemi.

Jeff Bezos ogłosił, że jego fundusz o nazwie Bezos Fund przekaże 2 mld dolarów na rekonstrukcję krajobrazów i przekształcenie systemów żywnościowych. W czasie wystąpienia na COP26 wyjaśnił, że uświadomił sobie, jak bardzo nasze życie na Ziemi jest kruche i przemijalne.

— Powiedziano mi, że patrzenie na Ziemię z kosmosu zmienia perspektywę, ale nie byłem przygotowany na to, jak bardzo będzie to prawdą. Patrząc na Ziemię z góry, atmosfera wydaje się tak cienka, świat tak ograniczony i tak kruchy. Teraz, w tym krytycznym roku i w tej – jak wszyscy wiemy – decydującej dekadzie, musimy wszyscy stanąć razem, aby chronić nasz świat — powiedział założyciel Amazona.

Jeszcze we wrześniu Bezos Earth Fund obiecał przeznaczyć 1 mld dolarów na ochranianie przyrody i rdzennych ludów i kultur. Bezos zaznaczył, że aż dwie trzecie produktywnych gruntów Afryki nie nadaje się do użytku, jednak wszystko da się jeszcze naprawić.

Jeżeli chodzi o założyciela Microsoftu Billa Gatesa, podczas swojego wystąpienia na COP26 zapowiedział przekazanie 315 mln dolarów na wsparcie zagrożonych rolników, którzy ucierpią w procesie adaptacji do zmian klimatu.

— Ludzkość nigdy nie robiła nic tak trudnego — skwitował Gates.

Zobacz również: „A czym się zajmuje twój mąż?” Kobieta bez ogródek o 500 plus [WIDEO]

Zobacz również: Imigrant opowiedział dowcip i zakpił sobie z Niemców. Takiej arogancji dawno nie widziałeś [WIDEO]

Zobacz również: „A czym się zajmuje twój mąż?” Kobieta bez ogródek o 500 plus [WIDEO]

Zobacz również: Starsza pani rozniosła młodzika, który porównał Polaków do nazistów: „To jest po prostu skandal!” [WIDEO]

Źródło: NCzas.com, bankier.pl, YouTube.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these