Minister zdrowia Adam Niedzielski wystąpił w czasie konferencji prasowej i wskazał, kiedy spodziewa się kumulacji zarażeń nową mutacją w Polsce.

– Monitorujemy cały czas sytuację na świecie, te informacje, które do nas napływają, przede wszystkim potwierdzają, że wirus w mutacji Omikron jest zdecydowanie bardziej zakaźny – powiedział Adam Niedzielski.

Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o wystąpieniu 17 196 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Odnotowano także 632 zgony chorych na tę chorobę.

Porównując te dane z ubiegłym tygodniem widzimy znaczny wzrost zakażeń. W ubiegłą środę było to 15 571. Jeżeli chodzi o liczbę zgonów to 29 grudnia były to 794 przypadki.

Całą sytuację bacznie obserwuje minister Adam Niedzielski, który przemawiał na konferencji prasowej.

– Od kilku dni obserwujemy taki niepokojący trend wzrostu zakażeń. Jak porównujemy sobie wyniki tydzień do tygodnia, to w ciągu ostatnich 5 czy nawet 6 dni widzimy, że mamy systematyczne wzrosty – stwierdził szef resortu zdrowia. Ponadto wskazał, kiedy spodziewa się kolejnej kumulacji, tym razem piątej fali.

– Analizując tę sytuację, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jak zinterpretować te wyniki, czy jest to anomalia związana z okresem świątecznym, czy to zmiana trendu, chociażby związana już z pojawieniem się Omikronu w Polsce – wyjaśnił Niedzielski. Powiedział, że Polska przygotowuje się do nadejścia kolejnej fali zachorowań dokładnie przyglądając się nowej mutacji.

Przeczytaj również:  Tragedia podczas finału WOŚP. Nie żyje 46-letni trener

– Monitorujemy cały czas sytuację na świecie, te informacje, które do nas napływają, przede wszystkim potwierdzają, że wirus w mutacji Omikron jest zdecydowanie bardziej zakaźny. Widzimy w krajach Europy, zachodniej, w USA, w Australii, że te poziomy zakażeń odnotowywane w porównaniu do poprzednich fal są zdecydowanie większe. My systematycznie przygotowujemy się do uderzenia Omikrona. Prognozujemy, że ta kumulacja czy pojawienie się Omikrona w ten sposób, że on zacznie dominować w strukturze, bo w tej chwili jego udział w strukturze jest raptem rzędu 2%, nastąpi gdzieś w okolicach końca stycznia – mówił polityk.

Zobacz również: Krzysztof Śmiszek wyśmiał blokadę profilu Konfederacji na FB. Jest komentarz partii

Zobacz również: Robert Bąkiewicz kpi z frakcji Konfederacji: „Możemy się tylko uśmiechnąć”

źródło: gazeta.pl, onet.pl, wmeritum.pl

(Visited 113 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj