Wpadka Moniki Olejnik w „Kropce nad i” nie umknęła uwadze internautów. Dziennikarka rozmawiała ze swoimi gośćmi europosłem PiS Kosmą Złotowskim i senatorem PO Krzysztofem Brejzą. Poruszanym tematem było izraelskie oprogramowanie Pegasus.

Associated Press przekazało informację, że trzy osoby były inwigilowane z pomocą tego oprogramowania, mianowicie prokurator Ewa Wrzosek, adwokat Roman Giertych oraz senator KO Krzysztof Brejza.

Ten ostatni rozmawiał z Moniką Olejnik w „Kropce nad i” w TVN24 i przypomniał, że był śledzony w 2019 roku, podczas gdy był szefem kampanii wyborczej PO. W jego ocenie śledziły go polskie służby.

Wówczas Monika Olejnik odezwała się do drugiego gościa, europosła PiS Kosmy Złotowskiego pytając, czy jego zdaniem taka inwigilacja jest zgodna z prawem.

– Na tym polega inwigilacja i podsłuch. Jak jest zgoda sądu, to się inwigiluje. Wobec mnie nie toczy się żadne śledztwo, nie mam zarzutów, nie byłem nigdy nigdzie wzywany, nawet jako świadek. Pan senator Brejza nie wie, kto go podsłuchiwał. Formułuje puste, bezpodstawne oskarżenie – tłumaczył Kosma Złotowski.

Olejnik próbowała wyjaśnić przedstawicielowi PiS, że „wszystkie znaki na ziemi i niebie” wskazują jednak na polskie służby, ale Złotowski nie chciał tego słuchać. Stwierdził, że w tej sprawie istnieją same domysły, a nie konkretne fakty.

Przeczytaj również:  Potężna eksplozja w Baranowie. Są osoby ranne

– Miałam na studiach logistykę, potrafię myśleć logicznie – powiedziała nagle Olejnik, nie uświadamiając sobie, że zaliczyła kompromitującą wpadkę. Logika to umiejętność wyciągania wniosków i poprawnego rozumowania, tymczasem logistyka jest procesem planowania oraz realizowania przepływu zaplanowanych zdarzeń. Na koniec dziennikarka zorientowała się, że popełniła błąd i sama się roześmiała.

Zobacz również: Krzysztof Śmiszek wyśmiał blokadę profilu Konfederacji na FB. Jest komentarz partii

Zobacz również: Robert Bąkiewicz kpi z frakcji Konfederacji: „Możemy się tylko uśmiechnąć”

źródło: o2.pl, wprost.pl, Twitter.com

(Visited 1 790 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj