Ryszard Petru był gościem Roberta Mazurka w radiu RMF FM. Były polityk opowiedział o swoich aktualnych zajęciach w sferze zawodowej.

Ryszard Petru już od jakiegoś czasu nie jest czynnym politykiem. Mimo to ekonomista komentuje czasami działania polskiego rządu.

— A co u Pana właśnie? Dużo ma Pan klientów? — zapytał Mazurek.

— Nie narzekam, zarówno w covidzie, jak i teraz. Zauważmy jednak, że tak naprawdę okres takiego dużego spowolnienia gospodarczego to był pierwszy kwartał pandemii. Potem przedsiębiorcy uznali, że takie są warunki gry i trzeba się do nich dostosować. Muszą przyjść po poradę, po pomoc w finansowaniu. Różnego rodzaju działania prowadzę — wyjaśnił Petru.

Czytaj także: Onkolodzy alarmują. Mamy nieprawdopodobną falę nowotworów

— Pozyskujemy finansowanie, sprzedajemy firmy bankowe, funduszowe, obligacyjne, różne. Pomagamy firmom w tarapatach — wyjaśnił były polityk.

Petru przyznał także, że dalej mentalnie stara się „wyjść z polityki”. Przedsiębiorca skomentował także Polski Ład.

Czytaj także: Przezabawna wpadka reporterki TVN. „Jak pięknie i obficie kwitnie bez”. Pokazała pole…

— Ale trzeba sobie powiedzieć, jaki jest cel. Jeżeli celem jest wzrost gospodarczy, wzrost zamożności wszystkich Polaków, to propozycja Polskiego Ładu ma tę wadę, że skupia się tylko i wyłącznie na redystrybucji: zabieraniu pieniędzy osobom bardziej aktywnym, przedsiębiorczym, innowatorom i przekazywaniu tego elektoratowi PiS-u – po to, żeby zapewnić, żeby ten elektorat na nich głosował. To jest zmiana filozofii państwa. To jest powrót mentalny do PRL-u — wyjaśnił Petru.

Przeczytaj również:  Krzysztof Jackowski już zna wynik meczu Polska - Argentyna. Co zobaczył w swojej wizji?

Źródło: RMF FM

(Visited 400 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj