Okazuje się, że Paweł Kukiz ma duży żal do prezydenta Dudy. Poseł Koalicji Polskiej wyznał, że wiązał z nim duże nadzieje, jednak ten nie dotrzymując swoich obietnic, zawiódł jego zaufanie. Parlamentarzysta przywołał jedną wspólną fotografię, na której stoi obok Andrzeja Dudy.

Swój żal wyraził na portalu społecznościowym, umieszczając dłuższy list pod fotografią.

— Pamiętam, ile nadziei wiązałem ze spotkaniami z Prezydentem. Gdybym wówczas wiedział, że NIC z nich nie wyniknie, to w życiu bym sobie na taką fotkę nie pozwolił, bo dziś się jej po prostu wstydzę — napisał Kukiz na Facebooku.

Rozgoryczeniu posła Koalicji Polskiej nie było końca. Głównym powodem jest reforma sądownictwa. Kukiz wyjaśnił, że zgadza się, odnośnie przeprowadzenia zmian w wymiarze sprawiedliwości. Nie pasuje mu jednak upartyjnienie sądów.

Muzyk przytoczył więc fragmenty różnych swoich wypowiedzi z 2017 roku. Kukiz ma żal nie tylko do prezydenta Dudy. Zawiódł go również prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz minister sprawiedliwości.

— I Pan Prezydent, i minister Ziobro, i prezes Kaczyński, i wielu innych prominentnych działaczy PiS mimo co najmniej kilkudziesięciu (w tamtej kadencji) spotkań z nami, nie zrobili ani jednego kroku w kierunku Obywatelskiej kontroli nad sądami, zagwarantowanej w art. 182 Konstytucji — kontynuował polityk.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

 


źródło: wiadomosci.wp.pl

(Visited 80 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj