Podczas rozmowy w studiu radiowej „Trójki” doszło do awantury pomiędzy prowadzącym Pawłem Lisickim, a jego gościem Włodzimierzem Czarzastym. Lider SLD zarzucił dziennikarzowi, że stoi po stronie PiS-u i ma z tego tytułu profity”.

— Trochę pan pajacuje — odpowiedział mu Lisicki.

Rozmowa skoncentrowała się wokół tematu wizyty komisarz Very Jourovej, jednak szybko zeszła na inne tory. Dyskusji nie brakowało burzliwych emocji, bowiem Włodzimierz Czarzasty szybko stracił cierpliwość.

— Jako lider SLD zawsze martwię się o to, żeby to, co wyprawia się w naszym kraju, nie przełożyło się na zabranie Polsce pieniędzy — mówił Czarzasty.

— Uważam, że rząd PiS to nie są Polki i Polacy — podkreślił, dodają po wszystkim, że chodziło mu o „wszystkich Polkach i Polakach”.

— Nie może być tak, że rząd będzie sobie rozrabiał, robił bzdury, łamał prawo, a moja córka czy wnuczka i rodziny wszystkich Polek i Polaków zapłacą za to tym, że środki z UE zostaną nam zabrane — stwierdził polityk SLD.

Czarzasty mówił o łamaniu prawa oraz konstytucji. Nawiązał także do wypadku byłej premier Szydło.

— To jest łamanie konstytucji, branie za pysk sędziów i upolitycznianie ich. To jest doprowadzanie do tego, że jeśli obywatel zderzy się w sądzie z działaczem PiS, to działacz PiS-u tę sprawę wygra — kontynuował.

Paweł Lisicki próbował wtrącić się w monolog swojego gościa, jednak nie było to proste.

— Różnica między nami jest taka, że ja jestem politykiem, który ma swoje poglądy, a pan próbuje być niezależnym dziennikarzem. Dlaczego nie prowadzi tej audycji dziennikarz Trójki, tylko ktoś, kto chwali rząd? — Czarzasty atakował redaktora.

— Przekracza pan kolejne granice, przyszedł pan tu zrobić awanturę — skwitował Lisicki. Następnie temat zszedł na rezolucję Rady Europy ws. Polski.

— Jeżeli pana rząd nie ma sobie nic do zarzucenia, to nie powinien mieć sobie nic do zarzucenia — oznajmił Włodzimierz Czarzasty.

Redaktor wskazał, że taka poprawka zgłoszona przez polskiego posła to zagrożenie „narodowego interesu”.

— Powołam się na pana Turskiego: uważam że nie powinniśmy być obojętni wobec świństw, które się dzieją — stwierdził lider SLD.

— Co ma prof. Turski do pana Śmiszka? O jakich świństwach pan mówi? — zastanawiał się Lisicki.

Dziennikarz podkreślił przy tym, że „politycy opozycji chcą zniszczyć konstytucję w porozumieniu z innymi państwami”.

Czarzasty nie ustępował i kontynuował wypowiedź w tym samym tonie. Skomentował, że chodzi o „branie sędziów za pysk.

— Myśmy zgłosili takich sędziów, którzy naszym zdaniem byli gotowi współdziałać w ramach reformy sądownictwa — przywołał słowa ministra Ziobro.

Lider SLD był coraz bardziej wzburzony i zapytał: — To fajna wypowiedź? Panu się podoba, że sędzią Trybunału Konstytucyjnego zostaje Piotrowicz?

— Postanowił pan odgrywać taką radykalną rolę, trochę pan pajacuje. Co ma do tego Turski, co ma do tego Bury? — dziwił się Paweł Lisicki. Po chwili wywiązała się gorąca dyskusja.

— Doprowadzicie, do tego, że wyroki będą podważane w przyszłości. Pan jest stroną w tej dyskusji, ma pan taką samą ocenę sytuacji jak prezes PiS-u — zarzucił Lisickiemu.

Prowadzący odparł, że „jest to ocena słuszna niezależnie, kto ją jeszcze reprezentuje”.

— Może jakaś spółka Skarbu Państwa do pana trafi? — pytał ironicznie Czarzasty.

 

źródło: wiadomosci.wp.pl

(Visited 394 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj