Paweł Kukiz w wywiadzie dla Interii odniósł się do kandydatury Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich. Przy okazji koalicjant Polskiego Stronnictwa Ludowego przyznał, że na razie nie widzi dla siebie kandydata odpowiedniego na urząd prezydenta.

Kukiz w wywiadzie dla Interii zasugerował, że Szymon Hołownia może być nielegalnie finansowany. Ponadto lider K’15 źle ocenił otoczkę towarzyszącą prezenterowi TVN.

— Komunikat: „jestem kandydatem niepartyjnym”, jest dla mnie za słaby. Dla mnie to drugoplanowe, czy jest z partii, albo czy nie jest — powiedział polityk.

— Z Hołownią może być podobnie jak z Robertem Biedroniem. Też było sporo huku, skąd ma pieniądze. Z informacji Wiosny można odnieść wrażenie, że zdobyto je nie do końca zgodnie z prawem, bo środki były pozyskiwane zza granicy — dodał.

Poseł postanowił podzielić się swoimi wątpliwościami na Facebooku, gdzie przyznał, że na scenie politycznej nie ma obecnie kandydata, który zechciałby zrealizować jego postulaty jednomandatowych okręgów wyborczych:

— Na razie żadna osoba deklarująca swój start w wyborach tego nie uczyniła -ani kandydaci partyjni ani tzw. niezależni. Jeśli się więc taki kandydat nie pojawi to nie widzę sensu, by w ogóle głosować. Mam nadzieję, że kiedyś Ludzie zrozumieją, że to nie PiS czy Platforma są złe a ustrój, „prawo”, które pozwalają im robić z Obywatelami co im się żywnie podoba. A jeśli nie zrozumieją, albo zrozumieją jak już będzie za późno? Cóż… Trudno.

Przeczytaj również:  Marcin Prokop szczerze o swoich zarobkach w „Dzień dobry TVN”. Te słowa mogą szokować

Wpis polityka poirytował internautów. Użytkownicy Facebooka pytali Kukiza o sens współpracy z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i PSL przy takim obrocie spraw.

Przyłączyłeś się do nich, a teraz nie masz na kogo głosować? — spytał jeden z internautów.

— Czyste sumienie ? Nie wstyd Panu takie coś pisać ? Czyli Kosiniak-Kamysz nie proponuje JOW-ów i referendów? — napisał ktoś inny.

— Już nie dziękuje Bogu, że spotkał Władka? — zapytał ironicznie kolejny.

Ja sumienie mam czyste. JOW-y za każdą cenę. JOW-y albo śmierć — podkreślił Paweł Kukiz na zakończenie wywodu.

Przeczytaj również: Grzegorz Braun został zapytany o Olgę Tokarczuk. Poseł nie przebierał w słowach

Jestem w 100% przekonany o tym, że bez kluczowych zmian ustrojowych – czyli zmiany sposobu wybierania posłów i zmian w…

Gepostet von Paweł Kukiz am Montag, 9. Dezember 2019

źródło: Facebook

(Visited 66 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj