Do Sejmu powróciła debata na temat zasadności obecności krzyża na sali plenarnej. Głos zabrała m.in. posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

— Miejsca świeckie są miejscami świeckimi i w takich miejscach nie powinno być symboli religijnych — zawyrokowała Scheuring-Wielgus.

Na pytanie reportera TVP, czy posłanka Lewicy równie surowo potraktowałaby choinki, ta opowiedziała:

— Choinki nie są religijne, choinki są świeckie. Przypomnę, że ta tradycja przychodzi z Niemiec — odpowiedziała Scheuring-Wielgus na pytanie dziennikarza TVP Info.

— Porozmawiajmy o życzeniach na święta. Już nic więcej nie powiem, bo zerwaliście umowę — dodała po chwili.

Przyczynkiem do rozmów o miejscu krzyża w Sejmie stała się wypowiedź klubowej koleżanki Scheuring-Wielgus, Magdaleny Biejat.

— Nie uważam, że to jest dobre miejsce na krzyż. W Sejmie mamy osoby różnych wyznań; mamy osoby, które są niewierzące. Sejm jest przestrzenią publiczną, miejscem stanowienia prawa dla wszystkich obywateli. Uważam, że krzyża w takim miejscu być nie powinno — mówiła w rozmowie z Gazeta.pl szefowa komisji polityki społecznej i rodziny.

Przeczytaj również: Paweł Kukiz nie widzi sensu głosować i mówi o Hołowni. Internauci pytają o PSL i Kamysza. „Ja sumienie mam czyste”

źródło: TVP Info

(Visited 155 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj