propolski.pl: Paweł Kukiz

Paweł Kukiz: Mentalnie bliżej nam do Białorusi niż Szwajcarii

Poseł Paweł Kukiz opublikował w mediach społecznościowych post, w którym wyjaśnił, dlaczego radość sprawiło mu prezydenckie weto, pomimo tego, że sam wcześniej poparł nowelizację ustawy medialnej.
Wypowiedź lidera Kukiz’15 wywołała liczne kontrowersje. Polityk uzasadnił swoje stanowisko w ostatnim wpisie na Facebooku.

Na samym początku muzyk podkreślił, że „jako polityk, który uważa, że dekoncentracja kapitałowa w mediach byłaby korzystna dla Polski”, nie jest do końca zadowolony z decyzji prezydenta.

Piosenkarz dodał, że jego zdaniem prezydent dobrze zrobił sprzeciwiając się ustawie medialnej, ponieważ w ten sposób stanął po stronie większości obywateli, których reprezentuje.

— Dla mnie ta wola większości — przy ustawie medialnej — jest niezrozumiała, ale decyzję prezydenta, wybranego w wyborach powszechnych, który tę wolę reprezentuje muszę uszanować — napisał.

Lider Kukiz’15 wyjaśnił, że boli go fakt, że prezydent Duda nie zarządził referendum w sprawie nowelizacji ustawy medialnej. Dodał, że wola obywateli była badana jedynie sondażowo.

Poseł ubolewał nad tym, że „jeszcze daleka droga do pozyskania przez większość Polaków świadomości obywatelskiej”. Paweł Kukiz nie traci jednak nadziei.

— Ale wierzę, że kiedyś nastąpi przełom. No, może „wierzę”, po moich kilkuletnich doświadczeniach w polityce, to za duże słowo. Marzę, że kiedyś…— dodał.

"E, kukis! To ty głosował, żeby tvn nie było a tera tego Dude chwalisz! Ty gupi czy co? Rzyczliwy polak "…

Opublikowany przez Pawela Kukiza Poniedziałek, 27 grudnia 2021

Źródło: Facebook.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these