propolski.pl: Kwaśniewski o wojnie na Ukrainie

Zaskakujące słowa Aleksandra Kwaśniewskiego: „Najodważniejsza decyzja w historii prezydentury Andrzeja Dudy”

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski nie krył swojej radości w związku z decyzją Andrzeja Dudy, który zawetował nowelizację ustawy medialnej. Polityk rozmawiał z Wirtualną Polską i ocenił, że jest to „najodważniejsza decyzja”, jaką głowie państwa udało się do tej pory podjąć.

Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z mediami ogłosił, że postanowił zawetować nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, którą potocznie nazwano „lex TVN”.

Prezydent swoją decyzję umotywował przede wszystkim relacjami polsko-amerykańskimi, wspominał również o głosach obywateli, które nie są mu obojętne.

Co dalej stanie się z ustawą? Teraz wróci do Sejmu, gdzie potrzebowałaby większości 3/5 głosów. W obecnej sytuacji politycznej przeforsowanie takiej inicjatywy jest praktycznie niemożliwe.

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski uważa, że Andrzej Duda „stanął na wysokości zadania” i należą mu się z tego względu gratulacje, a przede wszystkim ogromne podziękowania.

– Zapoznałem się z argumentami przedstawionymi przez prezydenta Dudę, to bardzo dobra argumentacja. Kwestia gwarancji dla inwestycji zagranicznych, kwestia pluralizmu medialnego, kwestia pogłębiającego sportu polsko – polskiego – dobrze, że pan prezydent o tym mówił. Ja się z tym wszystkim zgadzam – mówił były prezydent.

– Liczy się efekt, a efekt jest dobry, godny. Nie mam jednak wątpliwości, że nie była to dla prezydenta Andrzeja Dudy łatwa decyzja. Stanął bowiem w kontrze do swojego obozu politycznego. Ciekaw jestem reakcji liderów PiS – stwierdził Kwaśniewski.

Zobacz również: Prezydent Duda wyjaśnił, dlaczego zawetował lex TVN: „Decyzja była taka, a nie inna”

Zobacz również: Jarosław Kaczyński: “W walce z pandemią jestem gotowy pójść na całość”

Źródło: wp.pl, wmeritum.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these