Europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki udzielił rozmowy Wirtualnej Polsce. Polityk wskazał m.in. następcę Mateusza Morawieckiego, dotknął kwestii podatku od mediów, a także… Poruszył temat TVP Info.

Patryk Jaki został zapytany o postać Daniela Obajtka, o którym od dawna mówi się jako potencjalnym następcy Mateusza Morawieckiego.

Daniel Obajtek ma predyspozycje na premiera. Jeśli zostanie wyznaczony, nie będziemy się sprzeciwiać — deklaruje eurodeputowany Solidarnej Polski.

— Moim zdaniem tak, ale decyzja co do premiera należy do największej partii w koalicji. Z tego, co wiem, Daniel mówił, że na razie taka propozycja nie padła — przypomniał Jaki.

W rozmowie poruszono również temat podatku od mediów. Polityk przyznał, że kwestia nowej daniny nie była jeszcze konsultowana z Solidarną Polską.

Co do zasady jestem sceptyczny, aby podatek dotyczył mniejszych firm czy wydawców lokalnych. On musi być skierowany ku globalnym koncernom, które wyspecjalizowały się w kamuflowaniu zysków powiedział.

Co ciekawe, Jaki stwierdził, że jego formacja od dłuższego czasu podlega cenzurze w TVP Info:

Przeczytaj również:  Aktor z serialu „Ranczo” trafił do szpitala. Fani są bardzo zaniepokojeni

Od czasu sprzeciwu wobec łączenia budżetu z kryterium ideologicznym w UE Solidarna Polska została wyrzucona z TVP. To forma represji za bardzo asertywne stanowisko SP, inne od PiS-u i partii Gowina w UE. Ja sam nie miałem zaproszenia do TVP od wielu miesięcy, a do „Gościa Wiadomości” chyba od dwóch lat. To cena za swoje zdanie ws. tzw. „praworządności mówił.

Przeczytaj również: Odwołane lekcje. Po zaszczepieniu na COVID-19 kilkudziesięciu nauczycieli nie przyszło do pracy: „Długotrwały i intensywny ból”

Przeczytaj również: Te dane wstrząsną. Wyciek rzeczywistej liczby zgonów na COVID-19. „Przyjrzyjcie się, abyście dobrze wiedzieli z jakiego powodu wasze życie się zawaliło”

źródło: Nczas

(Visited 5 630 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj