— Michał Sz. to nie żadna kobieta — napisał na Twitterze Patryk Jaki. — To mężczyzna i bandyta. I co? Nikt mnie nie nie wyrzuci z pracy, nikt nie ma pretensji. Dlatego warto być po naszej stronie. Stronie wolności i zdrowego rozsądku. A nie cenzury i poprawności politycznej.

Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Patryk Jaki swoim wpisem naraził się dziennikarzowi TVN24 Konradowi Piaseckiemu.

— To niech Pan napisze, że to kobieta i bojownik o słuszne prawa mniejszości. Zobaczymy jak zareaguje partia. I czy odczuje Pan jej wolnościowy charakter — skontrował w odpowiedzi redaktor Piasecki.

— „Kobieta”? W Polsce się to weryfikuje na podstawie pesel, danych osobowych. Jak nazwę siebie szefem TVN to nim będę? Bojownik? Oj, chyba muszę zgłosić Pana redaktora do instytucji europejskich. To przykład”homofobii” i „transfobii” w mediach w Polsce oraz łamanie praworządności — napisał europarlamentarzysta PiS w żartobliwym tonie.

Wymiana zdań polityka i dziennikarza dotyczyła sytuacji w Radio Nowy Świat. Nowy projekt, założony przez byłych dziennikarzy radiowej „Trójki” sprzeciwiających się cenzurze, został uruchomiony miesiąc temu. Na stację spadły gromy krytyki po tym jak aresztowanego w piątek aktywistę LGBT Michała Sz. określono jako mężczyznę.

Przeczytaj również:  Zwalczająca przemoc Maja Staśko wystąpi na gali freak MMA

Na początku przed falą hejtu próbował bronić się prezes i założyciel radia Piotr Jedliński, jednak szybko zszedł z tonu i zapewniał, że „nie zamierzał dołączać do prześladujących”. Ostatecznie Jedliński wycofał się z projektu, a radiostacja złożyła samokrytykę przed środowiskami LGBT.

Przeczytaj również: Policja ciągnie za nogi aktywistów LGBT i ściąga ich z radiowozu. Nastoletni tłum wrzeszczy: „Ku**y i faszyści!”

źródło: Twitter

(Visited 33 589 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj