Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i europoseł Patryk Jaki przemawiali na wspólnej konferencji prasowej. Skomentowali wówczas zarzuty, jakie wytoczył ostatnio Donald Tusk. Były premier miał wiele pretensji pod adresem Solidarnej Polski oraz rządu Zjednoczonej Prawicy.

Tusk ocenił, że to za sprawą działań ministra Ziobro, który jest „droższy niż czereśnie” blokowane są środki unijne dla Polski.

– Donald Tusk nie chce pamiętać, że w Parlamencie Europejskim to jego koleżanki i koledzy z Europejskiej Partii Ludowej dziesiątki razy żądali, by Komisja Europejska blokowała pieniądze, o które dzisiaj tak się upomina dla Polski – powiedział Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

– Czyje środowisko w Parlamencie Europejskim uchwaliło prawo, które pozwala Komisji Europejskiej blokować pieniądze dla Polski? Zbigniewa Ziobro czy Donalda Tuska? Czyje środowisko w Parlamencie Europejskim właśnie żąda, by blokować pieniądze dla Polski i tego domaga się od Komisji Europejskiej? Zbigniewa Ziobry czy Donalda Tuska? – dopytywał się minister sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro dodał, że brak funduszy dla Polski z UE to konsekwencja decyzji byłego przewodniczącego RE oraz jego środowiska politycznego.

– Dziś Donald Tusk wylewa krokodyle łzy i udaje zatroskanie, że Polska nie dostaje pieniędzy. Właściwym adresatem pretensji Donalda Tuska są jego koleżanki i koledzy partyjni z EPL, która jest niezwykle aktywna w procederze, by Polska nie dostała ani jednego euro – zaznaczył Ziobro.

Do słów byłego przewodniczącego Rady Europejskiej odniósł się także europoseł Patryk Jaki.

– Tusk twierdzi, że to przez nas nie ma środków europejskich. Trudno sobie wyobrazić bardziej bezczelne kłamstwo. Dlaczego bezczelne? Bo łatwo je zweryfikować – ocenił Jaki.

– Wszystkie te wnioski były pisane przez partię Donalda Tuska: EPL – dodał Patryk Jaki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Finlandia chce do NATO. Ostra reakcja rzecznika Kremla

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ludzie na Marsie jeszcze przed końcem dekady. SpaceX wyprzedzi NASA?

źródło: Twitter

(Visited 1 393 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj