Czy ludzkości uda się przezwyciężyć własne ograniczenia i polecieć w kosmos? Wiele przemawia za tym, że tak. Pierwszy załogowy lot na Marsa może odbyć się jeszcze w tej dekadzie i to dzięki firmie SpaceX.

Już niedługo możemy być świadkami wielkiego przełomu. Załogowa misja na Marsa może odbyć się jeszcze przed końcem obecnej dekady. Czy faktycznie pierwsi astronauci dotrą na Marsa tak szybko?

Dyrektor operacyjna SpaceX, Gwynne Shotwell, przedstawiła więcej szczegółów w tej kwestii.

— Myślę, że będzie to w tej dekadzie. Ludzie na Księżycu, jeszcze wcześniej. Uważam, że musimy dostarczyć dużą dostawę na powierzchnię Marsa, a wtedy ludzie zaczną się nad tym intensywniej zastanawiać. A potem, myślę, że w ciągu pięciu lub sześciu lat, ludzie zobaczą, że to będzie realne miejsce, do którego można się udać — wyjawiła Shotwell.

SpaceX stara się być pierwszą agencją kosmiczną, która doprowadzi do realizacji wspomnianego zamierzenia. Firma pracuje nad stworzeniem zestawu rakietowo-kosmicznego wielokrotnego użytku o nazwie Starship. Będzie on mógł zabierać ludzi i ładunki na Księżyc i na Marsa. A w przyszłości może dalej?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niespodzianka w USA. Auto z Lechem Wałęsą złapało gumę

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Donald Tusk obawia się Trzaskowskiego? „Krążą plotki o forsowaniu przez lidera PO Izabeli Leszczyny na szefa rządu”

źródło: Komputer Świat, propolski.pl, GeekWeek

(Visited 124 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj