— Cokolwiek co nie jest lewicowe, jest naruszeniem praworządności w waszej interpretacji, więc zadajcie sobie pytanie czy wy w ogóle rozumiecie na czym polega praworządność — mówił w Parlamencie Europejskim eurodeputowany PiS Patryk Jaki.

Patryk Jaki wziął udział w dyskusjach w Europarlamencie. Deputowani mówili m.in. o sytuacji osób LGBT w Polsce oraz kwestiach praworządności. Za narzędzie debaty posłużył projekt raportu przygotowany przez szefa Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych PE (LIBE), eurodeputowanego Socjalistów i Demokratów (S&D) Juana Fernando Lopez Aguilara.

W debacie wypowiedziała się m.in. Vera Jourova, unijna komisarz ds. sprawiedliwości, spraw konsumenckich i równości płciowej. Zapowiedziała podjęcie przez Komisję Europejską kroków przeciwko Polsce. Na działania te postanowił odpowiedzieć były wiceminister sprawiedliwości:

Czy wiecie na czym polega demokracja? Czy wiecie, że rzeczą fundamentalną w demokracji, wartością fundamentalną w Europie jest swoboda słowa? Swoboda wypowiedzi i prawo do tworzenia grup politycznych. Np. chrześcijańskich grup politycznych, konserwatywnych grup politycznych, tak jak to robił Robert Schuman na przykład — mówił europoseł PiS.

— Chcę wam coś powiedzieć: my w Polsce znamy tego rodzaju ideologię. W przeszłości komuniści posługiwali się takim językiem. Komuniści nazywali cenzurę takim sformułowaniem zasady wolności.

Polityk dodał, że działania wobec „lewackich bandytów, który biją ludzi” nazywa się dziś atakiem na tolerancję.

Nie przeszkadza wam nowy pomnik Lenina w Niemczech, ale przeszkadza wam, że bronimy wartości rodzinnych w Polsce! Hańba — zawyrokował były wiceminister sprawiedliwości.

Przeczytaj również: USA: 40-kilogramowy członek Antifa kontra dwaj 100-kilogramowi napastnicy. „To musiało się tak skończyć”.

źródło: Do Rzeczy

(Visited 36 795 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. ,,W debacie wypowiedziała się m.in. Vera Jourova, unijna komisarz ds. sprawiedliwości, spraw konsumenckich i równości płciowej. Zapowiedziała podjęcie przez Komisję Europejską kroków przeciwko Polsce”-nie mieszka Pani , w Polsce i jak widać nic,Pani,nie wie o moim,kraju.Nie przygotowała się Pani,odpowiednio.W Polsce i nie tylko ,od zarania żyli i żyją ludzie innej orientacji,jakoś nikt Ich,nie prześladuje,nie morduje.Ujmuje Pani,takimi wypowiedziami,naszej kulturze.Dalsze kroki ,jak to Pani , mówi,warto skierować do bibliotek,uzupełniając wiedzę , a i wycieczka do Polski,chociaż ,po takich słowach,nie chętnie Panią ,zapraszam,też by się przydała.Pani,wypowiedz,obraża ,myślę że ,nie tylko mnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj