— Cokolwiek co nie jest lewicowe, jest naruszeniem praworządności w waszej interpretacji, więc zadajcie sobie pytanie czy wy w ogóle rozumiecie na czym polega praworządność — mówił w Parlamencie Europejskim eurodeputowany PiS Patryk Jaki.

Patryk Jaki wziął udział w dyskusjach w Europarlamencie. Deputowani mówili m.in. o sytuacji osób LGBT w Polsce oraz kwestiach praworządności. Za narzędzie debaty posłużył projekt raportu przygotowany przez szefa Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych PE (LIBE), eurodeputowanego Socjalistów i Demokratów (S&D) Juana Fernando Lopez Aguilara.

W debacie wypowiedziała się m.in. Vera Jourova, unijna komisarz ds. sprawiedliwości, spraw konsumenckich i równości płciowej. Zapowiedziała podjęcie przez Komisję Europejską kroków przeciwko Polsce. Na działania te postanowił odpowiedzieć były wiceminister sprawiedliwości:

Czy wiecie na czym polega demokracja? Czy wiecie, że rzeczą fundamentalną w demokracji, wartością fundamentalną w Europie jest swoboda słowa? Swoboda wypowiedzi i prawo do tworzenia grup politycznych. Np. chrześcijańskich grup politycznych, konserwatywnych grup politycznych, tak jak to robił Robert Schuman na przykład — mówił europoseł PiS.

— Chcę wam coś powiedzieć: my w Polsce znamy tego rodzaju ideologię. W przeszłości komuniści posługiwali się takim językiem. Komuniści nazywali cenzurę takim sformułowaniem zasady wolności.

Przeczytaj również:  Sondaż. Niemcy ocenili pracę rządu Olafa Scholza

Polityk dodał, że działania wobec „lewackich bandytów, który biją ludzi” nazywa się dziś atakiem na tolerancję.

Nie przeszkadza wam nowy pomnik Lenina w Niemczech, ale przeszkadza wam, że bronimy wartości rodzinnych w Polsce! Hańba — zawyrokował były wiceminister sprawiedliwości.

Przeczytaj również: USA: 40-kilogramowy członek Antifa kontra dwaj 100-kilogramowi napastnicy. „To musiało się tak skończyć”.

źródło: Do Rzeczy

(Visited 36 746 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. ,,W debacie wypowiedziała się m.in. Vera Jourova, unijna komisarz ds. sprawiedliwości, spraw konsumenckich i równości płciowej. Zapowiedziała podjęcie przez Komisję Europejską kroków przeciwko Polsce”-nie mieszka Pani , w Polsce i jak widać nic,Pani,nie wie o moim,kraju.Nie przygotowała się Pani,odpowiednio.W Polsce i nie tylko ,od zarania żyli i żyją ludzie innej orientacji,jakoś nikt Ich,nie prześladuje,nie morduje.Ujmuje Pani,takimi wypowiedziami,naszej kulturze.Dalsze kroki ,jak to Pani , mówi,warto skierować do bibliotek,uzupełniając wiedzę , a i wycieczka do Polski,chociaż ,po takich słowach,nie chętnie Panią ,zapraszam,też by się przydała.Pani,wypowiedz,obraża ,myślę że ,nie tylko mnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj